Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nietypowy program do wykładów z zegarem i odtwarzaczem

waldmor 24 Nov 2009 12:43 743 1
    waldmor
    Level 14  
    WItam
    Mam następujący problem.
    Jestem konserwatorem sal wykładowych i obsługuje przy okazji nagłośnienie. Jest tam zegar odmierzający (sterowanie przy nagłośnieniu plus 3 wyświetlacze zewnętrzne) czas wykładowcy i odtwarzacz cd z którego są puszczane różne dzwieki, nagrania itp. Niestety zegar się ostatnio popsół. Była to prosta konstrukcja na układach ucy. Wpadłem na pomysł aby zarówno odtwarzacz i zegar (timer) upchnąć w kompie. Zaletą tego jest to że wszystko w jednym, łatwość obsługi (nie trzeba żonglować płytami cd) Niestety jestem typowym instalatorem, nie znam sie na programowaniu, za to wykonam każdy układ pod względem technicznym. Czy jest ktoś kto by się podjął opracowania oprogramowania i dokumentacji technicznej? oczywiście nie za friko.
    Założenie programu jest takie aby w jednym oknie był odtwarzacz i zegar. W oknie powinno sie wpisywac nr utworu np 130 i muzyka idzie. Co do zegara powinno sie wpisywać czas wykładu np 30 i start, i czas powinien odliczać do zera. Wyświetlacze w odległości ok 30m od komputera (lcd lub led) z jak najmniejszą ilością żył.
    program na winxp, sterowanie zegarem najlepiej przez RS232,
    Jak coś niejasno napisałem proszę pytać
    Czekam na odzew

Przeniosłem z Programowanie Ogólne - krzychoocpp
    psine.pl

Level 30  
    Witam
    proszę o kontakt na PW na pewno coś wymyślimy.
    Pozdrawiam
    Marek