Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odmowa reklamacji kuchenki indukcyjnej

24 Lis 2009 13:02 2032 3
 • Poziom 1  
  Szukam rzeczoznawcy ze Szczecina. Odmówiono mi reklamacji gwarancyjnej kuchenki indukcyjnej Mastercook, w której w wyniku przerwy w dostawie prądu przepalił się sterownik (koszt naprawy około 750,00zł). Przy odmowie reklamacji serwis podał przyczynę: kuchenka była podłączona pod prąd budowlany. Czym różni się ten prąd od zwykłego i czy mogą na tej podstawie odmówić mi reklamacji?
 • Poziom 28  
  Po pierwsze przeczytaj warunki gwarancji - czy nie ma tam zapisu dotyczącego podłączenia i typu zasilania kuchenki oraz co jest podstawą odmowy reklamacji (np siły wyższe) itp., do pozostałych przypadków nie ujętych w gwarancji stosuje się później odpowiednio przepisy Kodeksu Cywilnego. Zanim jednak wydasz pieniądze na rzeczoznawcę skontaktuj sie z Rzecznikiem Konsumenta w swojej okolicy - myślę, że po jego interwencji w sprawie reklamacja zostanie rozpatrzona ponownie.
 • Poziom 35  
  Anna Bury napisał:
  ... Czym różni się ten prąd od zwykłego ...

  To jest ten sam prąd. Tyle że prąd budowlany to jest jak budujesz dom, podłączana jest tymczasowa linia z licznikiem na czas budowy i płaci się wtedy drożej za prąd. Po skończonej budowie podłącza się już linie na stałe.
 • Poziom 36  
  Mi nie chcieli kiedyś przyjąć w pewnym hipermarkecie wkrętarki która po prostu się rozpadła przy próbie uruchomienia. Powód odmowy - wkrętarka nie przeznaczona do użytku przemysłowego, a kupiona na fakturę :lol: Także lepiej dobrze przeczytaj papiery jakie do tej kuchenki masz.