Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat toledo 1.6 benzyna 101kM szukam schematu lub pomocy

24 Nov 2009 14:31 4393 4
  • Level 9  
    Witam wszystkich!
    Nie wiem, ale chyba strzeliłem sobie gola....
    Po spaleniu się wiązki elektrycznej (tylko w komorze silnika) w seacie toledo 1.6 benzyna wtrysk do każdego cylindra (silnik z narzucanym kolektorem dolotowym przez głowicę) o mocy 101kM - wymieniłem ją od identycznego modelu samochodu tylko dwa lata młodszego i trochę lepiej wyposażonego (różnica to lusterka i szyby tylne sterowane el) i okazało się, że albo gdzieś się pomyliłem albo jest jakas niespodzianka po przełożeniu wiązki bo po próbie uruchomienia: silnik kręci, światła są ale doszedłem już, że nie ma zasilania na cewce = brak iskry.
    Szukałem pomocy u elektryka, ale nie miał ochoty się podjąc tematu więc prosze o pomoc.
    Szukam schematów elektrycznych do tego samochodu lub polecenia kogoś ze szczecina kto mógłby mi pomóc.

pozdrawiam i dzięki za pomoc
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 42  
    Nie podałeś kodu silnika . Jak jest to AFT , to na 3 pin modułu zapłonu /skrajny ,bliżej przegrody/ , podaj 12V i pal. Jeżeli to inny silnik to podaj jego kod.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 9  
    Tak - to jest silnik AFTmodel 1L.
    Na jednym skrajnym pinie napewno jest masa - środkowy i drugi skrajny koloru czarnego nie gadają.
    Także jutro sprawdzę i zobaczę czy odpali i dam znać jaki rezultat.
  • Level 9  
    Witam
    Zrobiłem zgodnie z zaleceniem - podałem 12V na skrajny pin bliżej przegrody ale tam jest masa (-) i niestety robi się zwarcie. Tak jak pisałem wyżej pin z zielonym przewodem bliżej przegrody ma biegun (-) i teraz nie wiem czy tak ma być??
  • Level 9  
    A i jeszcze jedno (może to coś pomoże) przy włączeniu stacyjki zapala się tylko kontrolka ładowania akumulatora w wariancie że ręczny jest wyłączony gdy zaciągnie się ręczny wówczas świecą wszystkie kontrolki (ręcznego, temp. silnika, smarowania i absu) co to może być - bezpieczniki sprawdziłem wszystkie są OK. Z góry dziękuję za pomoc.