Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki inwerter-Migatronic 160E, 180E

bond0011 24 Nov 2009 15:35 5204 1
 • #1
  bond0011
  Level 2  
  Witam.
  Chciałbym zapytać czy miał ktoś doświadczenia z inwertorami lub innymi urządzeniami firmy MIGATRONIC np.inwertory model DELTA 160E lub 180E jaka jest ich jakość , awaryjnośc w porównaniu do markowych urządzeń np. lincoln, kemppi, lorch , fronius, emw, selco itd.,
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  Boleslaw666
  Level 17  
  Witam

  z urządzeniami migatronic 'a mam trochę do czynienia.
  Spawam cały czas tigiem TIG MIGATRONIC NAVIGATOR AC/DC 240A
  i tyle ustawień co on ma to jeszcze nikt, przynajmniej ze znajomych nie widział.

  Posiadam MIGATRONIC AUTOMIG 180A i do blacharki samochodowej i innych blach do 8-10mm jest super. Podajnik 2.-rolkowy się nie zacina, i blaszki 0,5mm można lepić bez problemu. Mamy również MIGATRONIC KDO 325A, prawie dwudziestoletni sprzęt. Przetop super, jedyne co można przy nim zrobić to delikatnie podmalować obudowe (estetyka) i chyba trzeba już wymienić rolki w podajniku - czasem robią sprężynkę. Spawałem również takim wielkim 550A kombajnem Migatronica, ale na obecną chwile nie pamiętam modelu.

  Co do sedna tematu, bo chodzi tu o zwykłą spawarkę elektrodową
  - obecnie posiadam MIGATRONIC 160E spawarke MMA na wlasne potrzeby, idzie jak burze, nie do zajechania, prawie 4 lata razem. Ale na potrzeby wyjazdów montażowych mamy tzw. ' tłuka ' specjalnie dla uczni którzy sa u nas na praktykach, mianowicie DEDRA DESi201. Kupiliśmy go z myślą o nieporfesjonalnym użyciu (nauce spawania), i oczywiście cena bardzo przestępna 500-800zł zależnie od osprzętu i sprzedającego. Niby to chińczyk ale daje rade. Mankamentem jest to iż wypalają sie złącza DIN od przewodów spawalniczych. Ale mysle ze to wina użytkowników, jeden juz chce spawać, a drugi włoży przewody, nie dokręci.. itd.
  Przez niespełna 4 lata wymienione 2 komplety złącz, na kablach i w urzadzeniu oraz raz wymianiany uchwyt spawalniczy.
  Myślę że to nic strasznego - zupełnie normalne.

  Jeśli Panowie myślicie o rozwijaniu tematu spawania, to radziłbym kupić model z TIG. ALe nie DEDRY tylko MIGATRONICA, np. DELTA 200 DC HP, albo PI200, etc. Wiadomo cena wyższa, ale jakie możliwości - swoim TIG'iem spawam kluczyki samochodowe, wykręcam urwane śruby klasy M3 i mniejsze, naspawuje precyzyjnie wskazane miejsca. Dwie żyletki, wzdłuż (do kupy) też da się pospawać jeśli ktoś sobie tego życzy :) co do wyjazdów montażowych, TIG jest o tyle lepszy ze nie ma odprysków, można spawać hmm.. nad dywanem, w stodole, itd. We wprawnych dłoniach potrafi nie mało, trudno opisać.
  W razie pytań, zapraszam.