Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LINUX WINXP- boot loader

01 Lip 2004 19:51 1434 5
  • Poziom 30  
    Witam.
    Mając Xp zainstalowałem na tej samej partycji Mandreka 10.
    Przy starcie systemu LINUX jest domyslny. jak zmodyfikowac w linuxsie botlodera by winda była jako głowny system. Linuxa nie moge ustawic jako domyslny bo ciagle walcze z zainstalowaniem karty sieciowej D-LINK DWL-520+
  • Poziom 22  
    Mandrake na tej samej partycji ?! - niemozliwe.
    A co do boot loadera to zalezy co masz, jak lilo to w /etc/lilo.conf zmien albo dopisz linijke : default=windows, wyraz windows zastap etykieta sekcji (np. label = windows).
    I zeby aktualizowac boot wydaj polecenie lilo.
  • Poziom 30  
    zmmniejszyłem pod linuksem partycje c: i zainstalowałem mendreika
  • Poziom 22  
    zorbek napisał:
    zmmniejszyłem pod linuksem partycje c: i zainstalowałem mendreika

czyli na zwolnionej przestrzeni utworzyles co najmniej dwie. Jedna na system i jedna na swap co daje teraz trzy partycje ;]
  • Poziom 30  
    chyba tak:)) jezeli o linuxa jeste nowicjuszem. Niestety nie moge zainstalowac sobie karty sieciowej D-LINK DWL-520+ bede wdzieczny za kazda pomoc . Mam biny i wszystko co potrzebne tylko co wpisac i gdzie:((
  • Poziom 22  
    zorbek napisał:
    chyba tak:)) jezeli o linuxa jeste nowicjuszem. Niestety nie moge zainstalowac sobie karty sieciowej D-LINK DWL-520+ bede wdzieczny za kazda pomoc . Mam biny i wszystko co potrzebne tylko co wpisac i gdzie:((

hm... dluga droga ... szkoda ze nie rozpoznana przy instalacji, no ale coz:
    wszystko teraz w konsoli, oczywiscie jako root ( su -l ):
    1. rozpakuj to co masz: unzip sterowniki-rtl.zip
    2. wejdz do katalogu gdzie to zostalo rozpakowane: cd rtl-xxxx/
    3. przeczytaj pliki README i INSTALL co dalej, generalnie to cos w stylu:
    make; make install
    4. jak wszystko przebiegnie pomyslnie to ladujemy modul: modprobe rtl8180xxx
    5. jak modul zaladuje sie sprawdzamy: lsmod
    6. konfigurujemy karte: juz nie w konsoli (bedzie szybciej) szukamy w menu "network card configuration"

posprawdzaj bez resetu czy dziala, a potem reset.