Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zasilacz labolatoryjny z wyjściem prądowym/nap.

JanuszArtur 24 Lis 2009 21:16 2161 9
  • #1 24 Lis 2009 21:16
    JanuszArtur
    Poziom 14  

Na początek przyznam, że szukałem długo. I dużo znalazłem - głównie chłamu i reklam, które z rzeczywistością mają niewiele wspólnego. Reasumując, chińskie zasilacze są raczej do bani, bo możliwości sąinne niż napisano (np regulacja prądu - nie ma regulacji tylko ograniczenie przy ustalonym napięciu, nie ma regulacji od 0 tylko od 0,6A, itd).
    POTRZEBUJĘ zasilacza laboratoryjnego o następujących możliwościach i parametrach:
    - napięcie do 10V (i wyżej) regulowane co 1 mV;
    - prąd do 1A (i więcej) regulowany co 1 mA;
    - prawdziwa regulacja prądowa: jeżeli ustawię, że pomiędzy elektroadami ma płynąć prąd 100 mA to będzie taki płynął, niezależnie od zmian składu i przewodności roztworu a napięcie będzie się dopasowywać;
    - odczyt prądu i napięcia w trybie ciągłym (zadowalająco: 1 pomiar na 5 sek);
    - cena do 300pln;
    Mogę zlecić wykonanie, jeżeli ktoś podejmie się. Potrzebował będę faktury VAT.
    AVT ma zasilacz labo z regulowanym wyjściem prądowym i napięciowym. Kłopot jest tylko taki, że nie mam gdzie tego poskładać, nie chce mi się kupować mierników (np z OBI po 17 pln) i łączyć całości - pewnie i tak bym coś popsuł ;)
    Za linki do allegro ślicznie dziękuję, ale proszę ich nie podawać, bo to znika i post tego typu jest przydatny niestety tylko chwilę.
    Rozważałem jak dotąd zakup chińszczyzny, ale po właczeniu do sieci "na próbę" w sklepie okazywało się, że nie ma zasilania prądowego i niekoniecznie regulacja zabezpieczenia jest od 1 mA. Takie jak na załączonym rysunku znam i już nie chcę tego sprawdzać i kupować - niezależnie czy przyklejona będzie naklejka powersuply, infocentre, pocztapolska, czy inna.

[Zlecę] Zasilacz labolatoryjny z wyjściem prądowym/nap.

Dlatego poproszę o pomoc.
    Janusz

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 24 Lis 2009 22:50
    serwis
    Poziom 37  

Jezeli stawiasz takie wysokie wymagania, to zapomnij o 300,-pln.

Zainteresuj sie produktami takich firm jak MOTECH, MATRIX- a na pewno produkty tych firm spełnią Twoje wymagania.

• #3 25 Lis 2009 08:32
    JanuszArtur
    Poziom 14  

Tak, za 2300pln to można znaleźć - programowalne, ładne, niezłe, z timerami, etc - dokładnie do elektrochemii i nie tylko. Przyznam, że nie sądziłem, że to co naskrobałem można zakwalifikować jako "takie wysokie wymagania".
    Zasilacz z wyjściem prądowym, pomiar, regulacja wyjścia prądowego - to jest skomplikowane? Anyway, dzięki za podpowiedź, ale jeżeli miałbym 2300pln na zasilacz wydać to kupił bym chińszczyznę z obrazka, wywalił "flaki", wykorzystał bym tylko obudowę i zrobił sam porządny układ. Kwestia, że nie mam 2300 :)

MATRIX - to to właśnie jest chińszczyzna - to o czym pisałem wcześniej.

To jest mi znane i nie spełnia wymagań: http://www.programatory.com.pl/aukcje/marek/zasilacze/Zasilacze-Gotronik.pdf

Z innej beczki: tego nie dało by się pozamieniać na niższy krok, co 1mA: http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/5161.pdf ???????????
    I w 300 PLN by można było zmieścić się.

• #4 25 Lis 2009 10:39
    serwis
    Poziom 37  

JanuszArtur napisał:
    (...) Przyznam, że nie sądziłem, że to co naskrobałem można zakwalifikować jako "takie wysokie wymagania".
    (...)

Cytat:
    POTRZEBUJĘ zasilacza laboratoryjnego o następujących możliwościach i parametrach:
    - napięcie do 10V (i wyżej) regulowane co 1 mV;
    - prąd do 1A (i więcej) regulowany co 1 mA;

Czy podane wyżej parametry posiadają zasilacze standardowe? Czy też te z "wyższej półki" ? Wydaje mi się że jednak nie.

• #5 25 Lis 2009 10:51
    Dar.El
    Poziom 40  

Witam
    Regulacja 1mV przy 10V daje dokładność 1/10000, czyli 0,01%. Za samo źródło napięcia referencyjnego zapłacisz 300zł. Musisz dodać dokładność takiego zasilacza dla małych wartości i dużych.

• #6 25 Lis 2009 11:24
    ACULA
    Poziom 34  

Trzeba czytać opisy aukcji i parametrów zasilacza.
    Szukaj
    "Praca w trybie stabilizacji napięcia wyjściowego CV lub prądu obciążenia CC (przełączane automatycznie)"
    i to załatwia sprawę, dokładność jak wyżej-nierealna ;)
    Różnica chinszczyzny pomiędzy zabezpieczeniem a regulacją prądu jest ok 20-30zł ;) Cena na allegro 150zł
    Tyle w temacie jeśli ma być <300 ;)

• #7 25 Lis 2009 13:21
    JanuszArtur
    Poziom 14  

serwis, podobne parametry (wyższe napięcia i wyższy prąd) ma chińszczyzna - a to nie jest z wyższej półki.

ACULA, bądź łaskaw/a podać typ lub symbol. Trzeba także czytać to co na zasilaczach bo w karcie specyfikacji:
    PRĄD od 0 - 2A, skok co 0,01A
    a na zasilaczu:
    0,6A - 2A, skok co 0,1A.
    I dlatego nie chcę chińszczyzny.

Dar.El, takie dokładoności ma chińszczyzna :) - dlatego nie wydaje się to zaskakująco dobre.

ZAPEWNIAM, że czytałem i chodziłem po sklepach i oglądałem chińszczyznę i - I DLATEGO NIE WIEM I NIE MAM POMYSŁU I DLATEGO ZAWRACAM GŁOWĘ SZANOWNYM NA TYM FORUM.

• #8 25 Lis 2009 13:41
    ACULA
    Poziom 34  

JPS-305D? (DG ma własnie zwarciowe) Jak nie wierzysz to mogę podesłać Ci filmik. Mam tu kilka takich dla praktykantów. Regulacja od 0-5A, żadne 0,6A.
    Środek zawsze ten sam, zmieniają jedynie nazwy, a klepie jedna fabryka w Chinach.

A możesz pokazać zasilacz w niskiej cenie (ok 300zł) z dokładnością do 1mV?Wyświetlacz musi mieć wtedy minimum 4 cyfry. A przy wyższym napięciu 5 cyfr!

Poniżej 300zł jedynie chinszczyzna, ewentualnie chinszczyzna z naklejonym innym logo.

PS A ten zasilacz z AVT poza maksymalnym prądem i napięciem nie spełnia ani jednego założenia. Więc zerowe szanse na przeróbkę ;) ADC nawet dokładnie nie zmierzy prądu, a juz na pewno nie 1mA, 1mV

------------------------------------------------------------
    Nie zdażyłem dopisać więc zaznaczę jeszcze raz D nie DG. ;)

• #9 25 Lis 2009 13:57
    JanuszArtur
    Poziom 14  

No to rozumiem, że Chińszczyzna będzie.
    Dziękuję bardzo ACULA za podanie modelu. Zaufam i kupię.
    Pozdrawiam

• #10 25 Lis 2009 14:11
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Wszystko wyjaśnione, temat zamykam!
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba, by post został otwarty, proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu/ tematu/ z uzasadnieniem!