Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi b4 2,0 E +gaz gaśnie po pierwszym zapaleniu na benzynie

24 Lis 2009 21:27 5958 11
  • Poziom 9  
    Witam mam Audi b4 115 km jest taki problem po pierwszym zapaleniu z rana zaraz gasnie tak jakby nie dostawała paliwa,pompke normalnie słychac i podaje paliwo bo sprawdzałem przez odkręcenie przewodu i uruchomieniu zapłonu!!!!!Pomocy!!!
  • Poziom 18  
    Podaj typ silnika i instalacji gazowej .prawdopodobnie jest to jednopunkt BOSCH i ma problem z emulacją sondy lambda (brak masy po przejściu na gaz)
  • Poziom 9  
    typ silnika to dwulitrowy 8 zaworowy benzyniak z wielopunktowym wtryskiem,ale on zapala na benzynie a nie odrazu na gazie,dopiero po prze gazowaniu przełącza sie na gaz
  • Poziom 18  
    Podaj oznaczenie literowe silnika (będzie na obudowie rozrządu lub w bagażniku na papierowej naklejce ), jaki komputer gazowy masz założony?, Spróbuj pojeżdzić jeden dzień na benzynie bez przełączenia na gaz i zobacz jak rano odpali .
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie. Oznaczenie literowe silnika jest 2.0 E. Te silniki były także w Seatach i Passatach. Sprawdzanie na oko ciśnienia paliwa jest mało obiektywne szczególnie jak nie masz praktyki. Powinieneś je zmierzyć. Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Kolego WITEK oznaczenie literowe silnika np.ABK - 115KM , ABT- 90KM , ACE -140 KM
  • Poziom 28  
    Witam. Tak i dodatkowo 2E 85kw rocznik 92-94 do obejrzenia np w Vento .Jak nie wiesz to nie pouczaj. Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Ja mam Audi 80 B4 2.0E. Z silnikiem ABT. Ale są też takie same Audi 80 B4 2.0E z silnikiem ABK. Tak że wysil się nieco i zajrzyj pod maskę.
    Niby napisałeś wcześniej że benzyna, że wtrysk wielopunktowy i że 115KM, co sugeruje typ ABK, ale dlaczego ktoś, kto chce ci pomóc ma się domyślac, co to za silnik.
  • Poziom 18  
    Dzięki ARTUR 134 za poparcie . Dalej czekamy na informacje od właściciela.Może coś da się zrobić.

Dodano po 17 [minuty]:

Do kolegi WITEK 1952 nie krytykuj kogoś jak sam nie masz pewności co piszesz. Silnik 2E nie był montowany w AUDI ponieważ silnik jest montowany wzdłuż samochodu i nigdy ten kolektor ssący by się nie zmieścił.Ten motor był w CORDOBACH ,GOLFACH ,PASSATACH, VENTO z uwagi na poprzeczny montaż. Sorry za dwa posty z rzędu.
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie. Fakt w Audi nie mogę znaleźć takiego silnika.Mariuszolkusz masz rację i przeprosiny. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam sorry ze tak puzno!Silnik ABK(158259) 115 KM a komputer od gazu to Lambda system(BINGO M)
  • Poziom 18  
    Sprawdż emulację sondy lambda w Bingu (ma być masa).Można go odpalać z samego gazu (na próbę)Trzymasz wciśnięty przełącznik i włączasz zapłon do momentu aż cykną zawory gazowe.Napisz jak zapali na zimno?.