Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tolerancja czestotliwosci odbiornika podczerwieni

24 Nov 2009 21:47 968 2
 • Level 9  
  Witam zbudowalem 4 kolowego robota

  Chcialbym teraz wyposazyc go w czujnik IR. Do generowania sygnalu sterujacego swieceniem diody IR uzylem uC ktory ktory steruje robotem jest on taktowany kwarcem 12MHz dzielac to na 333 otrzymuje 36,036kHz narazie wszytko sie zgadza poniewaz posiadam odbiornik na 36kHz. W funkcji przerwania umiescilem jeszcze kod ktory sygnal podaje raz na diode umieszczona po prawej a raz po lewej stronie co zajmie kilka taktow. I teraz moje pytanie czy uC 89S52 uruchamia Timer na nowo zaraz po skoku do obslugi przerwania? Czy musze brac pod uwage jak dlugo obslugiwane jest przerwanie i generowac przerwanie nieco szybciej?? Poniewaz po tej zmianie uklad reaguje o wiele gorzej. Jaka jest tolerancja odbiornika IR 36kHz??
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 35  
  Jak to dokładnie robisz?
  Standardowe odbiorniki wymagają kilku sygnałów, czyli powinieneś wysyłać np. 10x sygnał na lewą diodę a następnie 10x sygnał na prawa diodę.
  Co do czułości to w PDFach odbiorników masz przeważnie podany zakres i jest względnie szeroki. W razie czego skoro wiesz, że przerwanie trwa kilka cyklów zawsze możesz spróbować zmniejszyć częstotliwość trochę (np. do 35,5kHz) i sprawdzić czy to poprawi działania układu...
 • Level 9  
  sygnal z jednej diody na druga przelanczany jest po 255 taktach czyli na jedna diode jest podawany przez okolo 7ms