Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM ThinkPad R40 - nie uruchamia się po rozładowaniu baterii

Armatka 24 Nov 2009 22:00 2498 6
    Armatka
    Level 2  
    Witam
    Mam bardzo podobny problem na laptopie IBM Thinkpad R40.
    Działał dopóki bateria była naładowana, a w momencie gdy chciałem podłączyć zasilanie to gasła dioda na zasilaczu. Potem oczywiście brak reakcji na bodźce zewnętrzne, itp.
    Gdy podpinam sam zasilacz do sieci to mam na nim napięcie ~16,9V

Jakieś pomysły co może być przyczyną tego zachowania?

Wydzieliłem jako osobny temat. Proszę opisać problem precyzyjnie.
    mat_ed
    JarekD
    Level 11  
    Tak nie masz co sprawdzać napięcia na zasilaczu impulsowym. Najlepiej co bym doradził to podmianka zasilacza. Prawdopodobnie masz coś trafiony zasilacz.
    slvestr
    Level 32  
    Raczej jak dioda gaśnie po podłączeniu do komputera co możliwe jest zwarcie w laptopie we wtyczce lub w układzie ładowania bateriii.
    Armatka
    Level 2  
    Podmiana zasilacza nic nie dała. Ten sam efekt. Dioda gaśnie, a na wskaźnikach w laptopie nic się nie zmienia.

Problem dokładnie wygląda tak:
    Z laptopa korzystałem w Katowicach (i na zasilaczu, i na baterii). Potem w drodze do Krakowa robiłem zadanie. W Krakowie leżał 2 dni na półce. We wtorek jak chciałem wydrukować coś z laptopa odpalił się normalnie z baterii, ale jako że nie był ładowany od pobytu w Katowicach to chciałem go podpiąć do zasilania i w momencie kiedy podpinałem zasilacz do laptopa gasła dioda na zasilaczu a na laptopie nie było informacji że jest podpięty do zasilania.
    slvestr
    Level 32  
    Czy bez baterii przy podpiętym zasilaczu też nie działa i gaśnie dioda. Jeżeli tak to układ zasilania w laptopie się uszkodził powoduje zwarcie.
    Armatka
    Level 2  
    Faktycznie moduł zasilający był walnięty...
    Wielkie dzięki wszystkim :D
    coyot
    Level 17  
    Armatka wrote:
    Faktycznie moduł zasilający był walnięty...
    Wielkie dzięki wszystkim :D
    A co konkretnie jeśli to nie tajemnica ?