Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie słuchawki wybrać do odsłuchu stereo??

prez8s 24 Lis 2009 22:29 4648 8
  • #1 24 Lis 2009 22:29
    prez8s
    Poziom 33  

Szukam jakichś słuchawek do odsłuchu w domu, jakichś porządnych i nie drogich. Tyle tego jest że nie wiem kompletnie co wybrać. Zależy mi żeby jakość dzwięku była dobra, a przede wszystkim jakość basu no i żeby były wygodne i nie parzyły w uszy.

0 8
  • #2 25 Lis 2009 18:00
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

prez8s napisał:
    Szukam jakichś słuchawek do odsłuchu w domu, jakichś porządnych i nie drogich. Tyle tego jest że nie wiem kompletnie co wybrać. Zależy mi żeby jakość dzwięku była dobra, a przede wszystkim jakość basu no i żeby były wygodne i nie parzyły w uszy.

Cena, cena, cena.

Ile chcesz przeznaczyć na słuchawki, bo bez konkretów to będzie ciężko z wyborem.

Słuchawki używane do mp3 czy komputera?

Masz jakieś typy, jaki producent albo coś?

0
  • #3 25 Lis 2009 19:17
    prez8s
    Poziom 33  

Tak do ok 100zł, głównie mają być do słuchania muzyki w nocy ale także do pogrania czasami w quakelive. Mają być duże, z dużymi muszlami. Miałem kiedyś duże słuchawki panasonica nie pamiętam modelu ale były ze średniej półki i grały całkiem dobrze, teraz takich nie produkują. W zasadzie firma nie ma dla mnie większego znaczenia, najważniejsze żeby dobrze grały, żeby było słychać możliwie jak najniższy i najgłębszy miękki bas oraz dobrą stereofonie. Dobrze żeby był długi kabel, mile widziane 4m, ze złoconym wtykiem. Membrany też żeby były jakichś sensownych rozmiarów, a nie żadne chińskie oszukane maleństwa. Mogłyby mieć też regulator głośności na kablu.

0
  • #4 25 Lis 2009 21:53
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

Możesz zajrzeć tutaj:
    http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/568...co-kupic/page__st__90__p__596828&#entry596828

Wszystkie wymienione tam słuchawki są bardzo dobre tyle, że za 100 zł to praktycznie każdy producent oferuje zbliżoną jakość dźwięku.

Ogólnie jakbyś miał szczęście to trafisz na Słuchawki Sony to bierz, bo one mają najlepszy bass na rynku.
    Używałem Sony (niepamiętam modelu chyba V300) 2 lata i były świetne.
    Philipsy mają plastikowy dźwięk i mało bassu moim zdaniem.

Szukaj Sony.

Dodano po 7 [minuty]:

Z regulatorami głośności na kablu to nie polecam.
    To cholerstwo nawet w najlepszych słuchawkach lubi się psuć.

0
  • #5 25 Lis 2009 22:11
    prez8s
    Poziom 33  

A teraz co masz?

0
  • #6 25 Lis 2009 23:55
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

Teraz mam Philipsa (95 zł dałem) strasznie charczy jedna słuchawka, lakier się zdarł i kicha dźwięk.

Sam szukam dobrych słuchawek nausznych do 200 zł i przez przypadek szukajka skierowała mnie na twój temat więc napisałem.

Ogólnie poprzednie
    Sony były świetne, ale kot rozdrapał mi całą tą gąbke od wyciszenia i już słuchać się nie dało.
    Niedobry kocurek :-)

0
  • #7 28 Lis 2009 20:05
    najt
    Poziom 19  

Krótko, i na temat.

prez8s - Polecam Pioneer SE-M290 kosztują od 99zł do 119zł polecam sprawdzić z 'kerfurze'. Dźwięk czysty jak łza - za tą cenę nie ma nic lepszego.

Waluś90 - Jeżeli do 200zł to ze szczerego serca polecam Pioneery SE-M390 cena, akurat do twojego budżetu ;).

Dźwięk obu par jest świetny, i nie reklamuję firmy, po prostu miałem obydwie pary (teraz SE-M390) i naprawdę nie ma nic lepszego w tych przedziałach cenowych, miałem porównanie z Sennheiserami w tych cenach (śmiech na sali...), Philipsami - tutaj akurat SHP-8900 - są idealne, ale cena skoczyła bardzo wysoko - był czas że można było je mieć za 160zł, to są jedyne słuchawki które przewyższają obydwie wyżej wymienione pary. Żadne 'senki' czy Sony, czy Denon (Denon produkuje w tej samej fabryce co Creative..) Ceny powyższych firm są kosmiczne, a jakość dźwięku gorsza niż w o wiele tańszych (z perspektywy Denona, Sennheisera, Sony czy AKG) Pioneerach.

0
  • #9 29 Lis 2009 00:12
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

Dzięki najt za pomoc dla ciebie dycha punktów.

0