Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine MRP-M350 wyłącza się

Chojak14 24 Lis 2009 22:52 2189 3
  • #1 24 Lis 2009 22:52
    Chojak14
    Poziom 9  

Witam, ostatnio zakupiłem wzmacniacz jak w temacie (używany) do suba, jakim jest w tej chwili JBL GTO1002D. Głośnik podłączony jest w tym momencie w konfiguracji 2 Ohmowej. Cały sprzęt zamontowałem kilka godzin temu. Z tego względu, że przód ( Powerbass L-6C ) zasila inny wzmacniacz ( Crunch X475 zmostkowany na dwa kanały ) zastosowałem rozdzielacz zasilania firmy Sinuslive. Problem jest tego typu, gdy podgłosze mocno Volume +++ w radiu ( Pioneer DEH-P75BT ) głośnik przestaje grać, gdy na wzmaniaczu jest nadal zapalona dioda "Power", przy czym przód gra dalej. Wystarczy ponownie odpalić radio, żeby grał sub. Nie ma innej diody na wzmaku typu "Protect", więc nie wiem, czy zadziałało jakieś zabezpieczenie. Co mi przychodzi do głowy - 1. Wzmacniacz dla 2 Ohm ma moc 350 W, gdzie sub ma 250 W. Głośnik nie wyrabia? Jeśli tak to na jakiej zasadzie działa odcięcie lub raczej nie działanie głośnika? Wzmacniacz odcina sub? 2. Kable zastosowane do rozdzielenia : AKU 10mm2 do rozdzielacza -> rozdzielacz na oba wzmacniacze 10 mm2. Zacienkie kable? Wątpie... Proszę o pomoc pozdrawiam

0 3
  • #2 24 Lis 2009 22:58
    Zladok
    Poziom 21  

Ten twój głośnik ma konfigurację 1ohm (połaczenie równoległe) lub 4ohm (połączenie szeregowe) - brak jest możliwości podłączenia 2ohm, jak napisałes
    Wzmacniacz jest stabilny jedynie do 2ohm - więc prawdopodobnie włącza się protect.
    Połącz cewki w głosniku szeregowo na 4ohm i wszystko powinno byc ok

No i na 2x wzmacniacze przydały by się jednak nieco grubsze przewody 20-25mm2

0
  • #3 24 Lis 2009 23:22
    Chojak14
    Poziom 9  

Dzieki za odpowiedź. Faktycznie.. Czyli jeżeli podłącze jedną cewke będzie 4 ohmy, jak podłącze dwie cewki do jednego kanału będzie 1 Ohm ( Tak mam teraz ).
    1. Czy jest możliwość w tym głośniku podłączenia w konfiguracji 2 Ohmowym? Wydaje mi się, że nie ale proszę poprawić wrazie czego :D
    2. Czy jak podłącze jedną cewke w konfiguracji 4 ohm, druga może leżeć, że tak powiem odłgiem?
    3. Czy da się z tego głośnika jeszcze coś wycisnać, czy zostawić tą cewke w spokoju :D ? To takie pytanie retoryczne :D
    Pozdrawiam

Edit: Nie dotycztałem, 1 pytanie nie ważne. "Nie możliwości podłączenia w konfiguracji 2 ohmowej"

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lis 2009 23:33
    Zladok
    Poziom 21  

Nie ma możliwości podłączenia w konfiguracji 2ohm