Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zapalanie kontrolki świec żarowych Laguna II 1,9 DCI 2001r.

coolrobert25 25 Lis 2009 10:22 9335 8
  • #1 25 Lis 2009 10:22
    coolrobert25
    Poziom 2  

Witam
    Jest wiele tematów na temat swiecacej kontrolki świec żarowych w Reni, jednak mój przypadek nie pasuje do żadnych, a może nie udało mi się go odnaleźć. Mianowicie problem polega na tym, iż jak jadę w sposób "agresywny " tj samochód jest wprowadzany na wyższe obroty wszystko jest ok, ale kiedy tylko zwolnie np do 60 km\h i dodam gaz do tzw. "dechy" po chwili w autko zapala się kontrolka świec żarowych. na odczycie błedu pokazuje się błąd czujnika doładowania turbiny czy jakoś tak. Nadmieniam, że raczej turbina nie wchodzi w grę bo 1000 km była regenerowana i wszystko jest ok nie gwiżdże nic nie kapie jest po prostu taka jak powinna być. W przypadku kiedy wciskam gaz do dechy samochód tak jakby przez chwilę zostawał zalany i następnie zapala się kontrolka . Jeżeli ktoś miał podobny przypadek prosze o pomoc. Wiem że mogę wymienić czujnik ale najpierw wolę się upewnić ze względu na koszty.... robiłem turbinę, wymiana olei i filtrów już i tak nadszarpneła móje finanse. Z góry dziękuję za pomoc.

Nie pisz slangiem! W temacie umieszczaj więcej wiadomości

1 8
  • TermoPasty.pl
  • #2 26 Lis 2009 09:26
    greorgg
    Poziom 12  

ja zglosilbym sie do czlowieka ktory naprawial turbine, blad czujnika doladowania moze znaczyc przeładowanie czyli za wysokie cisnienie turbo, a caly problem moze powodowac zle zregenerowana turbina

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 26 Lis 2009 12:14
    trafbiuro
    Poziom 9  

podaj dokładnie jaki błąd pokazuje ale najlepiej clip renault, bo reszta może w błąd wprowadzać

2
  • #4 26 Lis 2009 14:37
    carrot
    Moderator Samochody

Cytat:
    na odczycie błedu pokazuje się błąd czujnika doładowania turbiny czy jakoś tak

Ale czy pokazuje przekroczenie wartości, czy uszkodzenie obwodu czujnika, to już nie wiemy

i nie dowiemy się, bo tester (za stówkę) z pewnej firmy na v już tego nie pokaże

1
  • #5 27 Lis 2009 07:50
    coolrobert25
    Poziom 2  

OK jadę w poniedziałek do serwisu niech im moja krzywda będzie zarobkiem :) zrobimy odczyt i wtedy bedziemy myśleć co z tym zrobić... dzięki wszystkim za zainteresowanie

1
  • #6 27 Lis 2009 22:42
    GRATH
    Poziom 2  

Witam. Mam dokładnie taki sam problem ze spadkiem mocy w mojej lagunce 1,9 dci. Byłem dziś u mechanika podłączył pod komputer i wykazało, że jest uszkodzony... No właśnie tu jest problem i zarazem prośba jak to ustrojstwo fachowo się nazywa, bo zapomniałem ( za dużo spraw ) Otóż wiem za to gdzie to się znajduje, po otworzeniu maski po lewej stronie tuż przy szybie jest czarne niby puszka, bardzo widoczne idą do niego dwa wężyki i przewód Ogromna prośba jak to sie nazywa , bo chce zamówić na Allegro.

1
  • #7 28 Lis 2009 12:33
    coolrobert25
    Poziom 2  

się nazywa to to właśnie elektrozawor regulacji turbo ...

Dodano po 10 [minuty]:

albo jeszcze bardziej fachowa nazwa Elektrozawor Regulacji Ciśnienia

1
  • #8 28 Lis 2009 14:55
    trafbiuro
    Poziom 9  

elektrozawór ograniczenia doładowania, elektrozawór regulacji turbiny

0
  • #9 29 Lis 2009 12:31
    GRATH
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi. To jest właśnie to elektrozawór... Myślę , że koledze coolrobert25 to samo padło co mnie . Mamy te same objawy . Pozdrawiam

0