Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko suszarka SIEMENS Siwamat6143 silnik nie wiruje

fredzior 25 Lis 2009 11:34 1419 1
  • #1 25 Lis 2009 11:34
    fredzior
    Poziom 8  

Pralko suszarka SIEMENS Wasch&Dry Siwamat6143 po wejsciu na program wirowania silnik rozpedza sie do ok 500obr i po 5-6 sek zwalnia ,taki cykl powtarza sie ok 3- 4 razy i pralka staje ,w momencie gdy osiaga te 500obr slychac klapniecie przekaznika i wtedy zwalnia do zatrzymania -jesli wogole ten przekaźnik ma z tym cos wspólnego ...Rozebralem silnik jedna szczotka byla jak nowa jedna miala tylko 8mm,wymienilem na oryginalne jednoczesnie wyczyscilem szczotkotrzymacz i pierscen wraz z czujnikiem tacho i nic...to samo ,komutator ładny ,Pralka ma 12 lat ,na dole duza płyta z elektronika luty ok styki umyłem Kontaktem 60 ,nie byly przypalone ..Juz sam nie wiem ,Pralka ma 1400br na wirowaniu jest jeszcze w super stanie szkoda mi jej Moze ktos cos pomoze .w Tym czasie (gdy nawaliła )miewa takie odpały jak np pobierze wode na koniec wirowania lub podobne
    (jesli wierzyć zoinie..-))

0 1
  • SterControl
  • #2 26 Lis 2009 12:31
    fredzior
    Poziom 8  

..sam naprawiłem uszkodzony byl przekaznik na plycie sterownika głównego sa trzy takie same przekazniki jeden zwiera uzwojenia silnika i ten byl padniety Patrzac na plyte z gory widac je po prawej stronie koło niebeiskiej wtyczki duzej

0