Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne wskazania przy sprawdzaniu ładowania Matiz

aron20000 27 Lis 2009 00:08 5065 36
 • #31
  Pawel wawa
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Nie Kolego, moje rozumowanie nie jest pozbawione logiki, przewody(wykonane z plastiku z bardzo cieniutkim drucikiem w środku, ogólnie fatalnej jakości) mogą w środku nie kontaktować, drżenie samochodu przenosi się na te przewody i miernik pokazuje to w sposób ewidentny. Na drugim filmie przewody i miernik leżą nieruchomo, stąd stabilny pomiar. Ustaw sam miernik na pozycję badania ciągłości obwodu (symbol diody lub piszczyka), zewrzyj końcówki przewodów i poruszaj nimi. Opisz wynik to będzie jasne.
 • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
 • #32
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
 • Pomocny post
  #33
  sigi
  Spec od samochodów
  Pawel wawa napisał:
  Dobrze, Panowie na filmie widać wyraźnie, uszkodzone przewody w mierniku lub zły styk, każdy kto widział pomiary z zakłóceniami się ze mną zgodzi. Ewidentny brak kontaktu na pierwszym filmie (miernik ruchomy w ręku). Tam gdzie miernik leży stabilnie na ziemi wszystko jest ok. Czyli akumulator jes sprawny.  Jeszcze raz powtarzam, że to sprawa VN. I nie bij piany bo to nie kabelki...

  Pozdrawiam.
 • #34
  Pawel wawa
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Kolego sigi, z całym WIELKIM szacunkiem dla Twojej wiedzy ośmielam się polemizować. Jeden tylko argument. W żadnej chwili miernik nie pokazuje wyższego napięcia niż jest w rzeczywistości. W przypadku zakłóceń o których myślisz miernik zawyża i zaniża pokazywane napięcia. Z poważaniem. Paweł.
  Do Autora tematu: Kolego , Tobie nikt niczego nie zarzuca, ot wywołał się problem teoretyczny, Ty możesz cieszyć się, że akumulatora nie musisz kupić drugiego.
 • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
 • #35
  aron20000
  Poziom 22  
  owik mistrzu, posługiwanie się miernikiem w tym przypadku nie jest jakoś szczególnie skomplikowane, żeby ustawić odpowiedni zakres i przyłożyć końcówki pomiarowe do akumulatora tak, żeby był styk. Na 10 prób zawsze wskazania były identyczne i zawsze starałem się wykonywać pomiar dokładnie. Poza tym sprawdzając w Passacie B4 (o którym wspominałem) 1.9TDI te wibracje silnika są dużo większe niż w Matizie, a wskazania były prawidłowe, a mowa przecież o tym samym mierniku. Więc panowie z całym szacunkiem do Waszej osoby, ale w tym przypadku nie macie racji. Pozdrawiam
 • #36
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #37
  robokop
  Moderator Samochody
  Panowie, kilka istotnych szczegółów;
  - przy przerwie w akumulatorze samochód nie miałby prawa zapalić,
  - sprawny akumulator robi za tłumik, niwelujący swoją pojemnością i małą
  rezystancją wewnętrzną wszelkie szpilki,
  - tanie multimetry, oparte n ICL706 mają tendencję do pokazywania bzdur w sposób losowy, zależny od jakości wykonania przewodów, kondycji baterii zasilającej, stopnia zabrudzenia przełącznika zakresów itd.
  Wystarczy że jedna końcówka pomiarowa będzie miała zły styk i miernik będzie pokazywał bzdury "z powietrza" nijak mające się do stanu faktycznego. Dalej - niemożliwe jest uzyskanie napięcia rzędu 30V przy podłączonym akumulatorze - dym z alternatora i eksplozja baterii. Tak samo z napięciem 2V . W związku z dyskusją zmierzającą w nieodpowiednią stronę, wątek zamykam.