Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Ploter solwentowy ROLAND AJ 1000.

dotmedia_spj 25 Lis 2009 14:31 2995 0
 • #1
  dotmedia_spj
  Poziom 1  
  [Sprzedam] Ploter solwentowy ROLAND AJ 1000.

  Ploter kupiony w JetMedia, 2-letni, serwisowany przez JSDIGITAL, mały przebieg, bardzo dobry stan techniczny!
  Więcej zdjęć wyślemy mailem.
  Cena: 95.000zł netto
  Kontakt: Grzegorz 697830530

  Wraz z ploterem otrzymasz płyn czyszczący (Cleaner), atramenty oraz podstawowe media do druku!

  Podstawowe parametry:
  • Solwentowy ploter drukujący
  • Prędkość druku: 90m2/h
  • Szerokość druku: 260 cm
  • Rozdzielczość 720 x 720 dpi
  Opis:
  Model Roland AJ-1000 to najszybszy ploter w ofercie maszyn Roland. Urządzenie przeznaczone do przemysłowej produkcji reklamy zewnętrznej jak i wewnętrznej. Głównymi jego zaletami są: najwyższa w tej klasie wydajność, minimalne koszty eksploatacji oraz minimalne czynności związane z obsługą..
  Technologia druku:
  W AJ-1000 wykorzystano kompletnie nowy system druku oparty o głowice piezoelektryczne. Zrezygnowano z wcześniej wykorzystywanych głowic Epson, które zastąpiono produktem także japońskiej firmy Konica. Nowe głowice charakteryzują się znacznie większą żywotnością oraz pozwalają rozwijać dużo większe prędkości druku.
  Obsługa:
  Ploter został także specjalnie zaprojektowany pod kątem łatwości obsługi. Do absolutnego minimum ograniczono wszelkie prace konserwacyjne. Tylko w AJ-1000 operator nie musi martwić się o stałe utrzymywanie głowic w czystości, które po skończonej pracy automatycznie zostają poddane procesowi konserwacji.Standardowo montowana nawijarko odwijarka doskonale radzi sobie z 100 kg rolkami materiałów.

  Rozdzielczość i aplikacje:
  W zależności od potrzeb, macie Państwo do wyboru rozdzielczość druku z przedziału 360 do maksymalnie 720 dpi. Najniższa jakość i największa prędkość to rozdzielczość 360x360 dpi. Wykorzystywana ona jest do druku billboardów, bannerów, siatek oraz aplikacji na samochody. Trzeba zaznaczyć, iż wydruki wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Do bardziej wymagających prac oglądanych z bliska gdzie jakość jest najważniejsza AJ-1000 oferuje rozdzielczości 720 dpi która sprosta wymaganiom najbardziej wyszukanych aplikacji.

  Prędkość druku:
  Uzyskiwane duże prędkości możliwe są dzięki zastosowaniu nowych głowic piezoelektrycznych. Konfiguracja kolorów CMYK + LcLm pozwala utrzymać dobre nasycenia barw. Każda głowica posiada 512 dysz generujących krople o rozmiarze 35pl.
  Atrament:
  Ploter pracuje na nowych, oryginalnych atramentach Roland EcoXtreme, które są następną generacją atramentów eco-solwentowych marki Roland. Właściwości atramentu EcoXtreme sa porównywalne z tzw. "twardym" solwentem. Największa jego zaletą jest jednak to, że jest to atrament w PEŁNI ekologiczny gdyż nie trujący. Trwałość grafiki porównywalna jest z trwałością grafik z maszyn produkcyjnych. Tradycyjnie grafika z Rolanda przewyższa jakościowo wszystkie inne wydruki. Jest to też pierwsza maszyna, na której można wykonywać prace do wewnątrz. Istnieje również możliwość zastosowania stałego zasilania w ekonomiczne atramenty alternatywne.
  Kolory:
  AJ-1000 przystosowany jest do druku sześcioma kolorami CMYK+LcLm. Konfiguracja ta pozwala na uzyskanie bardzo łagodnych przejść tonalnych mających szczególne znaczenie gdy ploter jest wykorzystywany do druku w wysokich rozdzielczościach. Taka konfiguracja kolorów pozwala także uzyskać dobre nasycenia barw co jest szalenie istotne podczas druku z dużymi prędkościami.
  Program RIPujący Roland VersaWorks:
  Firma Roland standardowo wyposaża ploter w program VersaWorks. Posiada on takie funkcje jak: kolejkowanie, łączenie kilku plików w jedna pracę, panelowanie, przycinanie oraz obracanie o 90 st. Program umożliwia wykonywanie profili kolorów oraz ich edycję.
  Komunikacja z komputerem:
  Standardowo ploter wyposażony jest w wbudowaną kartę sieciową 100 BASE-TX/10 BASE-T, która zapewnia transmisję danych z prędkością 1.1 MB/sec. Port posiada dwukierunkową komunikację z komputerem. Transfer danych jest bardzo szybki i nie przysparza żadnych problemów mimo przesyłania dużych plików.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści