Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZSE 24-3 MFK + Euroster 2000

zavrat 25 Lis 2009 14:57 4484 8
  • #1 25 Lis 2009 14:57
    zavrat
    Poziom 9  

Witam.

Mam piec JUNKERS ZSE 24-3 MFK i dokupiłem do niego ostatnio sterownik EUROSTER-2000. Podłączyłem go do styków LR/LS kotła i niby wszystko działa, ale mam pytania:

PYTANIE 1. W jakim trybie powinna być ustawiona pompa? (1. tryb - w instalacjach c.o. bez regulacji, pompa wykorzystuje wewn. regulator temp. zasilania c.o., 2. tryb - z pokojowym regulatorem, 3. tryb - z regulatorem pogodowym)

Niby odpowiedź oczywista, ale rożnie to bywa. Pompę mam obecnie w trybie 2. Sterownik po spadku temperatury daje sygnał do pieca, włącza się pompa i płomień, ale płomień po pewnym czasie się wyłącza, chodzi sama pompa. Tak to powinno być?
    Czym ten sterownik tak naprawdę steruje? Płomieniem, czy pompą? I czy oba regulatory (wewn. pieca i euroster) nie wchodzą sobie w paradę?

PYTANIE 2. W jakiej pozycji powinno być pokrętło regulacji regulatora tempratury na płycie głównej kotła? U mnie jest obecnie na 2 (a skala jest 1 2 3 4 5 E).

PYTANIE 3. Sterownik pokazuje mi o 1 lub 1.5 stopnia wiecej niż wszystkie inne termometry położone obok niego. Czy da się to jakoś wykalibrować? Czy jest to powód, by reklamować u producenta?

0 8
  • #2 25 Lis 2009 15:09
    systemgaz
    Poziom 23  

Każde urządzenie powinno być wyposażone w instrukcję obsługi i instrukcje montażu w jezyku polskim. Jak to się stało, że sprzedawca regulatora nie wyposażył urządzenia we wspomniane dokumenty? I nabywca błąka się po forum błagając o pomoc?

1
  • #3 25 Lis 2009 15:42
    zavrat
    Poziom 9  

Jesteś w błędzie, gdyż leżą przede mną instrukcje zarówno od kotła, jak i od sterownika. Powiem wiecej - jestem po ich lekturze. Widać marnie mi idzie czytanie ze zrozumieniem, podobnie jak tobie traktowanie żółtodziobów z wyrozumiałością...

0
  • #4 25 Lis 2009 16:21
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

I to są efekty zastosowania sterownika obcej firmy.Owszem pod LR LS można podpiąć euroster 2000 ale ten mostek jest mostkiem bezpieczeństwa .Zero modulacji palnika zero sterowania pracą pompy.Ustawienie na Heatronicu poziomu 2 coś daje ale w wypadku sterowania przez TR 100,200 lub 21.Instrukcję należy czytać tam jest napisane jaki sterownik należy zastosować ,pewnie że Euroster jest tani ale to nie znaczy że dobry.

0
  • #5 25 Lis 2009 19:25
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest dobry... jak za tą cenę.Tyle że , nie do wszystkich kotłów się nadaje.

0
  • #6 25 Lis 2009 19:48
    systemgaz
    Poziom 23  

zavrat napisał:
    Jesteś w błędzie, gdyż leżą przede mną instrukcje zarówno od kotła, jak i od sterownika. Powiem wiecej - jestem po ich lekturze. Widać marnie mi idzie czytanie ze zrozumieniem, podobnie jak tobie traktowanie żółtodziobów z wyrozumiałością...

Nie jestem w błędzie i wiem, że regulator nie jest wyposażony w dokumentację podłączenia do kotła z bardzo prostego powodu: Producent regulatora nie chce odpowiadać za ewentualne zniszczenia urządzenia gazowego i skutki wadliwego instalowania regulatora. Mamy tak skonstruowane prawo, żeby dochodzić roszczeń za zniszczenie kotła przez nieumiejętne podpięcie regulatora (innego niż producenta kotła), trzeba by zwrócić się do osób przeszkolonych. Głupie, nie głupie, ale tak jest. Zdobywanie tych informacji na forum o sposobie podłączenia regulatora do kotła, stanowi dla informującego swego rodzaju wyzwanie losu.

Więcej w art. 449
    http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2000,n...ronie-niektorych-praw-konsumentow-oraz-o.html

0
  • #7 25 Lis 2009 22:42
    mirrzo

Moderator na urlopie...

serwisant73 napisał:
    Jest dobry... jak za tą cenę.Tyle że , nie do wszystkich kotłów się nadaje.

Nadaje się do wszystkich. Wczoraj widziałem takie cudo zapięte do kondensa 65 kW :D :D :D

0
  • #8 26 Lis 2009 20:11
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie jesteś jedyny.Polska to jednak dziwny kraj...

0
  • #9 26 Lis 2009 20:47
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Chciałem pyknąć fotkę, ale bateria mi padła :(
    Jedno "pocieszające" Był tańszy od dedykowanego na 12 obiegów, aż chyba z 15 razy, albo i więcej

0
  Szukaj w 5mln produktów