Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zabezpieczenie hodowli ryb - prośba o dodatkowe pomysły.

vacq 25 Nov 2009 15:04 1485 4
Optex
    vacq
    Level 10  
    witam
    Z zabezpieczeniami zewnętrznymi dużych powierzchni nie mam zbyt dużego doświadczenia stąd temat-prośba o rady.

Do zabezpieczenia mam teren hodowli ryb. O ile z budynkami i placem między nimi sobie poradzę, to problem stanowi dla mnie sam teren hodowli na tyłach zakładu zaznaczony na rysunku żółtym prostokątem.

Klient został okradziony już kilka razy z żywca, dlatego też teren ma być zabezpieczony skutecznie (na miarę możliwości). Chciałbym zastosować czujki zewn. Risco Watchout, ale:
    1. obszar jest spory i aby dobrze go pokryć trzeba by zastosować ich znaczną ilość (do 15m łapią powiedzmy).
    2. na środku placu hodowli znajduje się 8 zbiorników z ruchomą (bulgoczącą) wodą. Nie wiem jak zareaguje na to czujnik MW w tych czujkach.

Jeśli okaże się, że ta woda przeszkadza i MW nie będzie w stanie pracować, to z czujek zrobią się tylko 2x PIR. W takim przypadku już wolałbym zastosować Watchouty bezprzewodowe, które nie posiadają MW, ale nie trzeba ciągnąć kabli. Myślałem również o zastosowaniu barier aktywnych @OpenDocument.htm" target="_blank" rel="noopener nofollow ugc" data-caption="" title="http://www.visonic.com.pl/www.visonic.com/visonic/visonichomepage.nsf/sysFamilyActiveByName/C9C47C230597F6CEC2256C150049210F@OpenDocument.htm" class="postlink ">Visonic VMX-450D, mam je w dość dobrej cenie. Zakładając zasięg do 75m wystarczyłoby 6, aby szczelnie "ogrodzić" teren tak, żeby odległość między nimi nie była większa niż 45m. Chociaż Satelowskie bariery mają 10m zasięgu na zewnątrz... czy te 75m to ściema?

Ochrona obwodowa w postaci pętli drutu czy światłowodu raczej mnie nie interesuje, chociaż z drugiej strony najmniejsze ryzyko fałszywek i w ostateczności kto wie.

Byłbym bardzo wdzięczny za rady jak zabezpieczyć to skutecznie, budżet przeznaczony na sam plac do 8-10 tys.

Zabezpieczenie hodowli ryb - prośba o dodatkowe pomysły.

EDIT
    omyłkowo umieściłem temat w nieodpowiednim dziale, proszę moderatora o przeniesienie do "początkujący".
  • Optex
  • Optex
    48h-sklep.pl
    Level 14  
    Witam ja polecam zabezpieczyc teren czujnikami mikrofali. Bedzie to najlepsza rzecz, w tym przypadku. W razie pytać służę pomocą.
    ciemny1972
    Level 10  
    a przewidujesz bezpośrednią ochronę jakimś stróżem?
    vacq
    Level 10  
    Dziękuję za wszystkie porady. Póki co temat stanął na zabezpieczeniu terenu czterema barierami MW30RT

Te z ATline niemalże dwukrotnie droższe, a MW30RT posiada również klasę S więc myślę, że jako tako będzie działać ;) Dzisiaj mam kontynuować rozmowy z klientem, jeśli się zdecyduje to napiszę jak się sprawują te bariery.