Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja Pogody (1090) - osłona na czujnik oraz montaż

25 Lis 2009 15:46 4893 2
  • Poziom 14  
    Witam,
    Myślę poważnie nad zakupem stacji :
    Ale z doświadczenia wiem , że po zamontowaniu stacji (czujników wiatru, temp i wilg,oraz opadów deszczu) w miejscu przewiewnym - a jednocześnie nasłonecznionym czujnik temp/ wilg. będzie wskazywał zawyżoną temperaturę w dni słoneczne ponieważ promienie słoneczne w lecie są dość "mocne" a ten czujnik nie jest w 100 % zabezpieczony przed nimi i powinien być umieszczony najlepiej w klatce meteorologicznej.
    Dlatego piszę do Was z prośbą o pomysł zrobienia ochrony na ten czujnik np. z doniczek pod kwiatki - lub czegoś innego lekkiego , przewiewnego oraz białego na zewnątrz.

Doniczki były by dobre z tym, że jeszcze nie posiadam tej stacji i nie mam pomysłu
    jak zamontować to na tym sensorze bez dodatkowych przymocowań, tzn. żeby tylko nałożyć to na sensor. Trzeba by wyciąć dna doniczki i jakoś je ze sobą połaczyć, do tego pomalować z zewnątrz farbą białą a od środka przykleić np. złotko czy inny materiał który nie przepuszcza temp, tak żeby to się nie nagrzewało.

Chyba, że macie jakiś inny pomysł : np. wiadro od lodów nałożone na czujnik
    z odpowiednio wywierconymi dziurami lub jakieś tworzywo od strony południa.

Stację myślę zamontować na drzewie, bo tam mam najwygodniej i są najlepsze warunki i tu też nasuwa się pytanie jak przymocować( tam jest chyba bodajże 1 calowa rurka na której zamieszczone są czujniki) do drzewa ten zestaw ,myślałem
    obciąć drzewo ( tzn wierzchołek) i gałęzie i przymocować pionowo ten zestaw
    np obejmami metalowymi na kluczyk, które się skręca ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) .

Jeżeli ktoś ma stacje podobną oraz jakieś doświadczenie w tej kwestii proszę o odpowiedzi i wskazówki.

Chodzi o ten czujnik
    Stacja Pogody (1090) - osłona na czujnik oraz montaż

Link do allegro skasowałem, regulamin 10.11. Posty scaliłem. Jasiek690

-------------------------------------

Jak przymontować w/w stację do drzewa o średnicy 15-20 cm
    Czy opaska obejmująca w 2 miejscach da radę ?
    Czy zastosować coś lepszego.
    Chodzi o opaskę taką wąską 7 czy 9 mm
  • Poziom 25  
    Jak zamocujesz to na opaskach to po 2-3 latach wszystko spadnie.

Dodano po 1 [minuty]:

Poza tym takie stacje ustawia sie na otwartej przestrzeni.
  • Poziom 14  
    To jak mam to przyczepić do drzewa ?
    Rurka ma 1 cal średnicy - drzewo około 17 cm ?
    I tam własnie jest najlepiej otwarta przestrzeń.