Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Technika BB105- "buczy" podczas odtwarzania

25 Lis 2009 18:14 2052 17
  • Poziom 13  
    Witam.
    Dostałem w spadku radiomagnetofon firmy Technika model "BB105". Jedynym mankamentem urządzenia jest buczenie, które występuje tylko podczas przełączenie na słuchanie płyt CD i to też nie zawsze, bo czasami gra normalnie. Nawet zmniejszenie głośności na minimum nic nie pomaga, bo mimo to w głośnikach słychać głośne buczenie, więc nie jest ono zależne od ustawienia poziomu głośności.
    Próbowałem już wymieniać taśmę, która łączy płytkę od lasera do płyty głównej, gniazdo do tej taśmy, które znajdowało się na płytce lasera, ale niestety nie przyniosło to żadnej poprawy. Ma ktoś może jakiś pomysł co mogłoby być zepsute? Wiem, że jeszcze powinienem spróbować wymienić gniazdo do taśmy, które znajduję się na płycie głównej, jednak na razie nie mogę takiego nigdzie dostać.

Link

Na filmiku najpierw włączam normalne radio, potem przełączam na odtwarzanie płyt CD. Początkowo radio szuka płyty (słychać głośne buczenie), jednak nie ma żadnej płyty w środku, więc po chwili przestaje szukać i tym samym przestaje buczeć i na wyświetlaczu pokazuje się komunikat "no" (czyli brak płyty).

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Wylutowałem przełącznik i go wyczyściłem i niestety nie pomogło. Szkoda, że nie jest to taki prosty powód usterki :(
    Trzeba szukać dalej...
  • Poziom 13  
    Po odłączeniu taśmy radio w ogóle nie buczy. Czyli usterki szukać na płytce przy leserze? Wątpię, żeby to było zwarcie, bo czasami normalnie słychać muzykę z płyty, jednak w większości przypadków zamiast muzyki jest "buczenie".
  • Poziom 13  
    No dobrze, to jak będę miał chwilę czasu, to postaram się posprawdzać kondensatory. Szkoda tylko, że nigdzie na necie nie mogę znaleźć schematu tego radia, bo tak, to byłoby na pewno łatwiej i szybciej coś wykombinować.
  • Poziom 10  
    Leży podobny sprzęt u mojego kumpla, nie używa go bo coś się zepsuło ale wcześniej też na coś podobnego narzekał, więc też mam nadzieję na pomoc ;)
    Przeczyściłem większość co sie dało ale dalej nic
  • Poziom 13  
    Nie, nie. Tak, jak pisałem buczenie jest zawsze tak samo głośne, niezależnie od ustawionego poziomu głośności. Nie ważne czy ściszymy radio na maksa, czy podgłośnimy, buczenie jest zawsze takie same.
    Najbardziej ciekawi mnie fakt, że przecież radio nie buczy cały czas, tylko wtedy, gdy sprawdza, czy jest płyta w odtwarzaczu/podczas odtwarzania jej. Gdy radio jest ustawione na odtwarzanie CD i gdy już widnieje na wyświetlaczu napis mówiący o tym, że nie ma płyty w napędzie, to wtedy również buczenie ustaje.
    Czy mimo wszystko możliwy jest wariant ze zwarciem?
  • Poziom 13  
    Też tak myślę, że to musi być coś ze sterowaniem. Bo jak zauważyłem, to raiod buczy tylko wtedy, kiedy działa silniczek obracający płytę. Jednak musiało coś pójść na płycie głównej, gdyż na płytce, która jest połączona za pomocą przewodów znajduje się tylko wtyczka i dwa silniki, dlatego tam nie ma się co zepsuć. Patrzałem, czy nie ma tam żadnych zwarć i wszystko jest ok.
    Gdyby to była wina układu wzmacniacza, to wtedy podczas słuchania stacji radiowych również występowałoby buczenie.