Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo dziwny problem z C+

katol 25 Lis 2009 19:06 1813 9
  • #1 25 Lis 2009 19:06
    katol
    Poziom 10  

Po pierwsze ma antenę PC. Do tego dekoder PC EchOSTAR DSB 717 i telewizor PHILIPS LC2001V02. Wszystko połączone kablem SCART i wszystko śmiga.
    Dekoder PC podmieniłem na C+ PHILIPS DSR 6201 i również podłączyłem do tegoż telewizora kablem SCART.
    EFEKT: Na wyświetlaczu dekodera można zmieniać kanały a w telewizorze nie ma nawet ekranu MENU żeby ustawić antenę (choć oczywiście jest to niepotrzebne). Dodam że dekoder był sprawdzany na innej antenie i innym telewizorze i działał.
    Zastanawiam się czy nie da się połączyć tego dekodera z tym telewizorem czy trzeba coś zmienić w ustawieniach czy wyjście SCART w dekoderze jest zepsute?
    Ale jest coś jeszcze. Podłączam dekoder od PC i C+ do laptopa TOSHIBA P200 13z przez Video Grabber kablem Chinch i jest tylko i wyłącznie głos (dekoder PC ma tylko wyjścia koloru czerwonego i białego , żółty nie ma wejścia) (dekoder C+ ma sześć różnych wejść o oznaczeniach Pr, Pb, Y , lewy , prawy, SPDiF) wszystkie kombinacje i nic tylko głos.
    Podłączyłem jeszcze obydwa dekodery do grabbera kablem SCART na S-video i to w ogóle nic nie łapie. Po podłączeniu grabbera komputer pokazuje komunikat że urządzenie nie jest kompatybilne z Windows Aero .
    Podejrzewam że brakuje mi przełączki SCART na chinch ale z drugiej strony jak podłączyłem grabber do video przez chinch to wszystko było ok.
    Gdzie leży problem?

0 9
  • #2 25 Lis 2009 19:39
    35mario1
    Poziom 26  

Jakie wejście jest w TV. Jeśli EURO to przy połączeniu tunera (gniazdo opisane TV), oraz EURO w telewizorze przy pomocy kabla EURO-EURO obraz musi być. Jeśli natomiast w TV są gniazda CHINCH to potrzebna będzie przejściówka EURO-CHINCH ale tzw. wyjście EURO.

0
  • #3 25 Lis 2009 19:47
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

katol napisał:
    Po pierwsze ma antenę PC. Do tego dekoder PC EchOSTAR DSB 717 i telewizor PHILIPS LC2001V02. Wszystko połączone kablem SCART i wszystko śmiga.
    Dekoder PC podmieniłem na C+ PHILIPS DSR 6201 i również podłączyłem do tegoż telewizora kablem SCART.
    EFEKT: Na wyświetlaczu dekodera można zmieniać kanały a w telewizorze nie ma nawet ekranu MENU żeby ustawić antenę (choć oczywiście jest to niepotrzebne). Dodam że dekoder był sprawdzany na innej antenie i innym telewizorze i działał.
    Zastanawiam się czy nie da się połączyć tego dekodera z tym telewizorem czy trzeba coś zmienić w ustawieniach czy wyjście SCART w dekoderze jest zepsute?
    Ale jest coś jeszcze. Podłączam dekoder od PC i C+ do laptopa TOSHIBA P200 13z przez Video Grabber kablem Chinch i jest tylko i wyłącznie głos (dekoder PC ma tylko wyjścia koloru czerwonego i białego , żółty nie ma wejścia) (dekoder C+ ma sześć różnych wejść o oznaczeniach Pr, Pb, Y , lewy , prawy, SPDiF) wszystkie kombinacje i nic tylko głos.
    Podłączyłem jeszcze obydwa dekodery do grabbera kablem SCART na S-video i to w ogóle nic nie łapie. Po podłączeniu grabbera komputer pokazuje komunikat że urządzenie nie jest kompatybilne z Windows Aero .
    Podejrzewam że brakuje mi przełączki SCART na chinch ale z drugiej strony jak podłączyłem grabber do video przez chinch to wszystko było ok.
    Gdzie leży problem?

Za dużo kombinacji z twojej strony!
    Użyj sprawnego kabla euro-euro i działa oczywiście podłanczając w odpowiednie gniazda.:D

0
  • #4 25 Lis 2009 20:59
    katol
    Poziom 10  

Telewizor jest podłączony kablem EURO-EURO z tunerem PC i wszystko działa, gdy przełączę do C+ nie ma absolutnie nic. Gniazdo w tunerze C+ jest TV. Byłem u znajomego i podłączyłem do innego telewizora C+ i działa i przez kabel EURO-EURO i przez HDMI. Z tym że pojawiają się inne problemy i teraz coraz bardziej się zastanawiam czy z tym dekoderem jest wszystko OK. Kanały pojawiają się i znikają np Canal + sport HD był a nie było TVP1 i 2 i innych. Myślałem że to przez słaby sygnał ale chyba bardziej nie byłoby programów HD niż zwykłych. Później zniknął canal +HD a pojawiły się inne. Normalnie czary!!!!!!!!!!!

0
  • Pomocny post
    #5 25 Lis 2009 21:11
    miedziak5
    Poziom 13  

Dekodery PHILIPS6201 i 7201 nie mają automatycznego sterowania sygnałem z EURO
    a co za tym idzie, po włączeniu dekodera obraz nie pojawi się automatycznie na ekranie
    telewizora, trzeba to wymusić pilotem tv, włączając odpowiednie źródło sygnału.

Dodano po 5 [minuty]:

Na problem zaniku kanałów może pomóc ponowne przeprogramowanie listy kanałów oraz pobranie najnowszego oprogramowania.

0
  • #6 25 Lis 2009 21:15
    katol
    Poziom 10  

trzeba to wymusić pilotem tv, włączając odpowiednie źródło sygnału.

Możesz to rozwinąć bo nie bardzo rozumiem. Co mam zrobić? Nacisnąć np 1 na telewizorze czy zmienić na inny tryb ?

0
  • #7 25 Lis 2009 21:38
    miedziak5
    Poziom 13  

Przykład:
    Jeśli masz dekoder podłączony na SCART(EURO)1 w TV to musisz ustawić pilotem
    właśnie SCART1 i wtedy musi pojawić się sygnał z dekodera.

0
  • #8 26 Lis 2009 20:08
    katol
    Poziom 10  

Dla potomnych :).
    Moje problemy rozwiązane, po kolei.
    Po pierwsze: z niewiadomych mi przyczyn po podłączeniu dekodera C+ ponownie do telewizora tym samym kablem pojawiły się niektóre programy (prawdopodobnie racje ma kolega miedziak5 który twierdzi że trzeba jakby zmusić dekoder do współpracy z tym kablem. Piszę prawdopodobnie ponieważ ja nic nie naciskałem ale pilota miał kto inny)
    Po drugie: Na znikające programy pomogło przeprogramowanie listy kanałów jak słusznie poradził kolega miedziak5.
    Po trzecie: zakupiłem przejściówkę EURO na chinch i podłączyłem do tunera, do komputera podłączyłem video grabber wszystko połączyłem razem chinch-ami i pojawił się obraz i dźwięk ( nie wiem czemu nie działał choćby obraz przez połączenie kablem EURO na s-video, widocznie coś było niekompatybilne)
    Po czwarte : Wszystko to (dekoder PC i C+) działa na twin-ie.
    Jak już napisałem ta informacja jest dla naśladowców ponieważ jest tu rozwiązane kilka problemów które pojawiają się na forum i zaręczam że to dział.
    Pisze po to bo często gdy szuka się tematów to ta osoba która dostaje rozwiązanie nie pisze czy pomogły rady czy nie jest to trochę irytujące.
    Podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do rozwiązania problemów zwłaszcza kolegi miedziaka5.

0
  • #9 26 Lis 2009 20:18
    irek19
    Poziom 33  

No i widzisz kolego katol, czary mary zdarzają się i w tej dziedzinie.

0
  • #10 26 Lis 2009 21:41
    katol
    Poziom 10  

A ja byłem pewien że to nie polityka tylko forum i dziedzina techniczna i nie ma miejsca na cuda. Ale człowiek całe życie się uczy!!

0