Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson DVP 868 HD vs Manta DVD-056

25 Lis 2009 19:12 12530 7
  • Poziom 11  
    Witam Szanownych Forumowiczów

Ferguson DVP 868 HD i Manta DVD-056 bardzo podobne odtwarzacze
    nie wiem na czym się różnią ?
    Ferguson DVP 868 HD jest na Chipset: Sunplus SPHE8203A i manta też jest chyba na tym chipsecie
    różnica jest w cenie tych odtwarzaczy jest duża:
    mantę kupimy już od 185 zł a
    fergusona od 266 zł
    różnica w cenie 44 % a jeśli Manta 056 jest na tych samych podzespołach co Ferguson DVP 868 to po przepłacać ? (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić)
    na jakich podzespołach są oba DVD ?

pozdrawiam
  • Warunkowo odblokowany
    Może i są na tym samym chipsecie, ale inne elementy w fergusonie są z lepszego materiału i lepsze oprogramowanie zapewne jest.

Na odtwarzacze Manty ludzie narzekają, ja miałem głośniki Manta Merlin i 3 razy w serwisie byłem zanim całkowicie usuneli usterkę, ale głośniki jeszcze grają.
  • Poziom 10  
    Witam.Sprzedaje oba te odtwarzacze.Ferguson ma więcej kodeków i jest wspierany przez all playera.Po moich testach więcej przeczytał.Ma pełną regulacje napisów:wielkość, kolor litery,kolor ramki litery,pozycje wyświetlania.Czyta z usb bez zacięcia i z napisami.Żadnych reklamacji w przeciwieństwie do Manty.Fergusona mogę polecić.Szkoda że skończył sie w ofercie firmy.Szykują następcę

Regulamin p.15. Sprzedawca tym bardziej powinien dbać o swój wizerunek. Proszę poprawić tę niechlujną pisownię. [Pablo]
  • Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedzi

@ Waluś90
    Zgadzam się z Tobą sam mam odtwarzać Emperor 2 (DVD-007)kupiony 4 lata temu raz był w naprawie gwarancyjnej a teraz z trudem wyjeżdża tacka - pewnie pasek; ale takie uszkodzenia są typowe dla odtwarzaczy np. mój znajomy takiego "złomu" jak manta nie kupi ale jego PHILIPS w krótszym czasie parę razy był w naprawie - raz wymiana silnika drugi paska bo tacka tez nie wyjeżdżała. Przy LG miał podobnie.

Czy jestem z niego zadowolony - nie
    Czy spełnia swoją funkcję - tak doskonale

Zgadzam się ze pewnie Ferguson z lepszego plastiku jest wykonany ale jest droższy o 44 % i też nie czyta MKV. Jeśli by był w podobnej cenie co Manta to wybrałbym Fergusona.
    Jeśli chodzi o soft to jedna i druga firma go poprawiają i to najważniejsze! a który lepszy nie mam pojęcia
    podsumowując Manta sprzedaje dużo więcej niż Fergusom więc ilość niezadowolonych klientów też jest większa i jeszcze dochodzi bagaż wcześniejszych nieudanych wersji

@ CB-BULI CH10
    Mam pytanie o jakie konkretne kodeki ma więcej Ferguson ? (oba nie czytają MKV)
    - manta też jest wspierana przez all playera
    ale konwersja z formatu MKV raczej nie wchodzi w grę parogodzinna - to już bym wolał kupić kabel DVI/HDMI i podłączyć TV do komputera (komputer stoi blisko telewizora)
    z tego co wiem Manta po wgraniu nowszego softu tez czyta z USB bez zacięć.
    - ile w tym samym czasie sprzedałeś Manty 056 a ile Fergusona 868 ?

Następca ? a będzie czytał pliki MKV, codec h264 - będzie ?

w tej chwili jest nowy model jedynie D-890 HX (procesor - Mediatek MT1389m) za przystępną cenę 155 zł może jego wybrać ? jakie są jego mocne strony ?
  • Poziom 10  
    Witam.Ferguson odtworzył płytę przywiezioną z USA nagraną przez klienta na kamerze cyfrowej w systemie NTSC a 056 tego nie ruszyła.odtwarzaczy sprzedawałem po równo więc i wynik jest uczciwy.Nowy model Fergusona będę testował od 5 grudnia.O wynikach napisze.Pozdrawiam .
  • Poziom 9  
    elsen napisał:

w tej chwili jest nowy model jedynie D-890 HX (procesor - Mediatek MT1389m) za przystępną cenę 155 zł może jego wybrać ? jakie są jego mocne strony ?

Zdecydowanie odradzam ten bubel. Odtwarzacz wiesza się przy włożonym pendrajwie i nie reaguje na żadne przyciski czy to z panelu przedniego czy też z pilota. Nie chodzi o to, że czegoś tam nie czyta czy klatkuje - po prostu się wiesza na planszy startowej nie otwierając nawet zawartosci penka. Pen to OCZ Rally2 8 GB sformatowany na FAT 32 i dla pewnosci dodatkowo zdefragmentowany - nie miały z nim zadnego problemu wszystkie inne odtwarzacze DVD (od fergusona 780 po toshibę 590), które testowałem w Mega Avansie, płynnie czyta go też moja leciwa ORAVA 560.
    Dzisiaj przywiózł mi to ścierwo miły kurier z UPS i jutro zabierze toto z powrotem.
  • Poziom 11  
    Testowałem ostatnio (druga połowa grudnia) obydwa urządzenia, kupione nowe. Ferguson 270 zł, Manta 169 zł. Jak dla mnie są to klony, poza lekkimi różnicami w wyglądzie zewnętrznym (Ferguson ma na całą szerokość przedniego panelu klapkę, pod którą kryje się złącze USB, Manta ma klapkę kilkucentymetrową i złącze USB włożone "do góry nogami" oraz czytnik kart pamięci) myślę, że nawet firmware nie jest zbyt zróżnicowany, a interfejsy użytkownika (menu) są praktycznie takie same. Nie zauważyłem praktycznie żadnych różnic w działaniu po czterech dniach intensywnego użytkowania każdego.
    Obydwa zaliczyły po jednym zwisie (wczytana płyta z DivX-ami i w tym momencie przejście na USB - obydwa wywaliły po razie do menu). Podkreślę, że szukałem odtwarzacza przede wszystkim dla DivX/Xvid, z mocną platformą i Sunplus SPHE8203A sprawdza się bardzo dobrze: ma HDMI 1.2 transmitter, świetnie obsługuje USB 2.0, DVD-9 itp., ma jeszcze sporo w zapasie, więc może pojawi się jakiś niezależny firmware, którzy wykorzysta jego możliwości do końca. Szeroko zachwalany przez producentów obydwu urządzeń DivX HD to taki trochę pic, bo trudno o "legalne inaczej" materiały w tym formacie, trochę filmów za opłatą oferuje DivX Inc., ale to starocie. Konwersja Matroski do DivX HD to pracochłonne zajęcie, ale przyznam, że efekt na ekranie całkiem całkiem... Dla posiadających większe kolekcje "divxsiarzy" dodam, że mankamentem jest fakt, iż plik wideo i plik z napisami powinny mieć taką sama nazwę (odczytują też napisy, gdy minimum osiem pierwszych znaków nazwy plików są identyczne). Dużym plusem jest, że obydwa urządzenia bardzo dobrze i bezproblemowo radzą sobie z dużym bitrate - "Surrogats" 1892 kbps (Qf 0.361, 720x302) poszedł jak burza, jakość jak DivX HD. Inne odtwarzacze "rwą" przy tym bitrate, albo nie ruszają.
    Mój domowy "konkurs" wygrała Manta z uwagi na cenę, złącze kart pamięci oraz ciutkę lepsze menu (wersja firmware 022.42AQA32-000). W Mancie firmware nie ruszałem, w Fergusonie sprawdzałem trzy ostatnie wersje, bo miałem na początku kłopoty z HDMI, konkretnie odtwarzacz nie chciał działać przez koncentrator HDMI.

Dodano po 5 [minuty]:

CB-BULI CH10 napisał:
    .Ma pełną regulacje napisów:wielkość, kolor litery,kolor ramki litery,pozycje wyświetlania.[/color]

Manta i Fewguson mają dokładnie to samo: trzy pozycje napisów, tę samą liczbę kolorów napisów, ten sam typ outline (bez możliwości zmiany koloru), tę samą liczbę kolorów tła. De facto interfejsy użytkownika są klonami.
  • Poziom 10  
    Minęło trochę czasu od ostatniego posta ale może ktos podpowie .
    Jakie formaty txt czyta Ferguson ?
    Standartowo powinien 2 - stary czasowy TMP 00:00:00 i klatkowy mDVD {000}{000}, a jak z czasowym MPL2 [000][000] (wiwa to ma) i starym czasowym 0:00:00?