Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami

piotras800 25 Lis 2009 19:14 5029 10
  • #1 25 Lis 2009 19:14
    piotras800
    Poziom 9  

Witam. Chciałem wam przedstawić moj± pierwsz± obudowę.

Najtrudniej było zrobić bok obudowy. Chciałem zrobić co¶ innego niż wyci±ć zwykły prostok±t i umie¶cić plexi i chyba się udało. Wyci±łem obudowę w kształcie X i zamontowałem plexi. Do tego dałem pod¶wietlenie na niebiesko diodami.
    Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie samiModding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami

Kolejnym wyzwaniem był przód komputera a dokładniej chodziło mi o wlot powietrza. Kupiłem pod¶wietlany wentylator o wielko¶ci 120x120mm. Wyci±łem otwór i zamontowałem wiatrak. Chciałem zastosować osłonkę z drutów ale stwierdziłem, że to jest kiepski pomysł, wygl±dało kiepsko. Po wielu próbach zrobienia samemu takiej osłonki dałem sobie spokój i po wielkich poszukiwaniach udało mi się kupić na allegro bardzo ciekawy grill na wentylator.

Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami Modding obudowy pod¶wietlenie regulacja obrotów ocencie sami

Z tyłu obudowy wymieniłem wentylator na pod¶wietlany na niebiesko. Zastosowałem podobn± osłonkę również kupion± na allegro.

No i został jeszcze panel

Zastosowałem 5 przeł±czników (Cztery czarne i jeden srebrny):
    - Srebrny przeł±cznik służy do odczytu obrotów przedniego wentylatora, a po przeł±czeniu obroty tylnego.
    - Pierwszy i drugi służ± do regulacji obrotów przedniego i tylnego wentylatora. Użyłem tutaj przeł±cznika trójstanowego i teraz oprócz tego, że mogę wł±czyć wiatraki na pełn± moc i na połowę mocy mogę je również wył±czyć.
    - Trzeci przeł±cznik służy do pod¶wietlenia klawiatury. Tutaj użyłem dwustanowego. Jeżeli jest wł±czony to po wysunięciu klawiatury wł±cz± się pod¶wietlenie, je¶li klawiatura jest schowana diody się wył±czaj±.
    - Ostatni przeł±cznik służy do pod¶wietlenia obudowy i wentylatorów.

Ostatnio podsunięto mi pomysł na stealth mod panel, mam już plan jak to będzie mniej więcej wygl±dać, przerobie cały przód, przyciski będ± schowane za jak±¶ rozsuwan± lub otwieran± klapk±, jak będę miał tylko czas to się zabiorę do roboty i wrzucę fotki.

Jak wam się podoba mój pierwszwy mod? co można by jeszcze ulepszyć?

• #2 25 Lis 2009 19:33
    BigPablo
    Poziom 21  

No ja bym dał 5- poukładaj tylko te kabelki w ¶rodku bo oszpecaj± cało¶ć. Ale reszta jest ok:)

edit:
    czym pod¶wietlałe¶ i ile za wentylatorki dałe¶

• #3 25 Lis 2009 20:00
    piotras800
    Poziom 9  

wentylator na przód + maskownica kosztowała około 20 zł na allegro, jest przezroczysty a w narożnikach ma po jednej diodzie, efekt jak widać jest kozacki

• #4 25 Lis 2009 20:02
    BigPablo
    Poziom 21  

widzę wentylatorki ładne ale ogólnie obudowę czym pod¶wietlałe¶ neony czy diody mnie wygl±da na diody

• #5 25 Lis 2009 21:36
    Karaczan
    Poziom 39  

Ogarnac kable, pomalowac wnetrze obudowy tez na czarno, wymienic diody w panelu na niebieskie, diody power i hdd tez mozna by wymienic.

Takto calkiem ladna obudowa, ten grill z przodu prezentuje sie bardzo fajnie!

• #6 25 Lis 2009 21:38
    piotras800
    Poziom 9  

ogólnie to mój pierwszy mod więc dopiero się uczę, grill po nieudanych próbach zrobienia samemu i wielkich poszukiwaniach w necie udało mi się znaleĽć, jeden go¶ciu robi takie grille na maszynie CNC i wystawia na allegro, dałem mu wzór i oto jest. A do o¶wietlenia użyłem diód - dokładnie 5szt., użyłem supermocnych diód niebieskich 5mm, ¶wiec± naprawdę dobrze, katody s± drogie w porównaniu z diodami a efekt niewiele lepszy, grunt do dobra dioda (kupiłem w poznaniu w sklepie elektronicznym koło starego browaru 20gr za sztukę)

• #7 27 Lis 2009 07:24
    Ilidan15
    Poziom 17  

Diody w panelu wymien. I ogarnij kable:) A tak ogólnie to daje 5. Choink± to nie jest. Styl wyczucie smaku:) <brawo>
    ps
    Bok obudowy. Ten wycięty. To jest pomalowany matowym lakierem??

• #8 27 Lis 2009 09:04
    lowermann
    Poziom 18  

Nawet bardzo ładnie, ogólnie mi się podoba, bok fajnie wycięty, ja bym jeszcze pomalował przedni panel całkiem na czarno, i oczywi¶cie tak jak poprzednicy pisali wnętrze obudowy także na czarno razem z kieszeniami napędów. Przewody ładnie pochować, a tych co się nie da to dać w jakie¶ ładne oploty, ja bym jednak zrobił pod¶wietlanie na zielono, patrz link
    http://www.frazpc.pl/artykuly/173/Kolorujemy/PeCeta/II

Diody w panelu też na zielono, przebudować cały układ i zmienić na automatyczn± regulację każdego wentylatora względem temperatury, zostawić przeł±czniki zmieniaj±ce odczyty obrotów wentylatorów (całkiem dobry pomysł jeżeli się ma ogroniczone wej¶cia 3pin) oraz pod¶wietlanie klawiatury, resztę też można zostawić żeby można było odci±ć zasilanie automatycznej kontroli obrotów. Dodałbym jeszcze jaki¶ filtr przeciwkurzowy.

• #9 27 Lis 2009 14:58
    piotras800
    Poziom 9  

Bok obudowy pomalowany jest czarn± farb± proszkowo na mat
    zaciekawił mnie pomysł na automatyczn± regulację obrotów względem temperatury możesz trochę napisać o tym??

• #10 27 Lis 2009 17:06
    Karaczan
    Poziom 39  

Nie tylko bok, ale i wnetrze, na czarno, bylo by bardziej eleganckie.
    Lub jakis inny kolor, moze nawet jakas farba uv i do tego pare uv led?

• #11 27 Lis 2009 19:10
    piotras800
    Poziom 9  

po tych słowach kreatywnej krytyki mam w planach przebudowę całego przodu, a może nawet cał± obudowę będę robił od pocz±tku, oczywi¶cie jak znajdę trochę wolnego czasu... a z tym najgorzej... je¶li oczywi¶cie uda się co¶ zrobić dam kolejne foty

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME