witam
uległ uszkodzeniu transformator w prostowniku do ładowania wózka widłowego akumulatorowego (dostał zwarty zwój na pierwotnym). oddałem go do przewinięcia. po "leczeniu" podłączyłem go spowrotem i się zaczęło. po 20 minutach pracy uzwojenie pierwotne jest b. gorące (ok.70 st. C). trafo dosyć głośno buczy . mostek prostowniczy gorący.
wcześniej nie buczał tak głośno. mostek był o wiele zimniejszy.
trafo ma odczepy dla 380V, 400V, 420V, 440V. podpięty jest na 400V.
tak sobie myślę że gościu nie nawinął tyle ile trzeba. w związku z tym mam zbyt duże napięcie i za duży prąd ładowania.
jutro mam zamiar przepiąć go na 420 lub 440V.
jescze jedno. wydaje mi się że uzwojenie pierwotne jest zbyt luźno nawinięte dlatego buczy. niby jest pokryte farbą, ale mam wrażenie że drży jak go dotykam palcem. wtórne i rdzeń przy dotknięciu wydaje się "stabilne".
chyba nie wróży mu to długiej pracy (drżenie= ścieranie emalii na drucie nawojowym)
co wy na to? przepiąć go na niby wyższe zasilanie? jak z jego żywotnością ?
dane prostownika czyli całości:
Uwe 380-440V Iwe około 14A
Uwy 48V I wy 70A
pozdrawiam
uległ uszkodzeniu transformator w prostowniku do ładowania wózka widłowego akumulatorowego (dostał zwarty zwój na pierwotnym). oddałem go do przewinięcia. po "leczeniu" podłączyłem go spowrotem i się zaczęło. po 20 minutach pracy uzwojenie pierwotne jest b. gorące (ok.70 st. C). trafo dosyć głośno buczy . mostek prostowniczy gorący.
wcześniej nie buczał tak głośno. mostek był o wiele zimniejszy.
trafo ma odczepy dla 380V, 400V, 420V, 440V. podpięty jest na 400V.
tak sobie myślę że gościu nie nawinął tyle ile trzeba. w związku z tym mam zbyt duże napięcie i za duży prąd ładowania.
jutro mam zamiar przepiąć go na 420 lub 440V.
jescze jedno. wydaje mi się że uzwojenie pierwotne jest zbyt luźno nawinięte dlatego buczy. niby jest pokryte farbą, ale mam wrażenie że drży jak go dotykam palcem. wtórne i rdzeń przy dotknięciu wydaje się "stabilne".
chyba nie wróży mu to długiej pracy (drżenie= ścieranie emalii na drucie nawojowym)
co wy na to? przepiąć go na niby wyższe zasilanie? jak z jego żywotnością ?
dane prostownika czyli całości:
Uwe 380-440V Iwe około 14A
Uwy 48V I wy 70A
pozdrawiam