Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo sc-901 jak podłączyć wzmacniacz? (FOTO)

limbo 25 Lis 2009 19:26 11897 20
  • #1 25 Lis 2009 19:26
    limbo
    Poziom 12  

Witam!
    Na audio trochę się znam ale ten temat to dla mnie ciekawostka.
    Posiadam volvo C70 z radiem sc 901 czyli ze zmieniarka oraz fabrycznym wzmacniaczem w bagażniku.
    Auto jest już wyosażone w system pro logic co daje mi 11 głośników więc nie ma co narzekać.
    Jednak w każdym aucie miałem skrzynie z basem no i tak sobie wzmcniacz harman kardon ze skrzynia jbl gto 12" leżą w pokoju zamiast w bagażniku.
    Samo zasilenie z akumulatora to pestka. Jednak potrzebuje sygnał "czinczowy" do wzmacniacza. Nie mogę podpiąć się pod jakiklowiek głośnik gdyż wszystkie są już wzmocnione.
    Skąd mam dostać sygnał do wzmacniacza- przedstawiam zdjęcia radia z tyłu.
    Pod jednym wejeściem jest napisane SUB ale tam chodzi chyba o coś innego tym bardziej- że to wyjscie jest zajete kablem i to dość dziwnym (taki podobny do koncówki jak antena do radia)
    Tak więc help!

0 20
  • #2 25 Lis 2009 19:48
    Ireneo
    Poziom 40  

Z gniazda AM i trzeciej litery nie mogę odczytać,2-gie okrągłe od lewej z tych większych,masa i 4 kanały.Kup taki wtyk i przerób na cinch.Dla pewności miernik na 200mV AC o dodając volume napiecie powinno rosnać,w ten sposób namierzysz też fader/balance

0
  • #3 25 Lis 2009 20:09
    limbo
    Poziom 12  

Ireneo.... cóz zapomniałem napisać, że oczywiście wszystkie gniazda są zajęte aby działała całość....i wszedzie wpinam oryginalne kable... więc jak widać nie będzie to takie proste.

1
  • #4 26 Lis 2009 19:06
    Ireneo
    Poziom 40  

Rozgałęzić 1 taki wtyk na 2/4 cinch i jedno gniazdo,kupić w sklepie części polutować tylko najpierw orientacja czy to to gniazdo.Ja ładnych kilka temu z takim volvo tak postąpiłem (miernik) nie miałem tam osobnego wzmacniacza Ty skoro masz to wypinaj po kolei wtyczki i zobaczysz gdzie jest gniazdo na wzmacniacz(proste?).Ale stawiam na to AMS , po pierwsze coś pamiętam po drugie jest to popularne gniazdo audio epoki "kaseciaków"

0
  • #5 26 Lis 2009 19:17
    Aspire3000
    Poziom 16  

Jest to gniazdo AMS. Jak poczekasz do soboty popołudnia to rozbiorę któryś ze wzmacniaczy i dam Ci rozpiskę który pin do czego. W tym jest tez remote także nie podłączaj na ślepo wzmaka bo może dostać na wejście 12V. Pozdrawiam!

P.S. Jak odkręcisz obudowę wzmacniacza to możesz się wlutować bezpośrednio w kable przychodzące z radia. Wszystko jest na wierzchu wiec na pewno nie będziesz miał z tym problemu.

0
  • #6 26 Lis 2009 19:36
    Ireneo
    Poziom 40  

12 v na wejście poza stukiem nie powinno nic zrobić we wzmacniaczu przy level na min jak to lepiej robic przy pierwszym podłączaniu sprzętu,remote miernikiem przecież nam wyjdzie które to,cinch można na słuch dopasować.Tak prosty problem a tyle kłopotu...

0
  • #7 26 Lis 2009 21:18
    Aspire3000
    Poziom 16  

Uprzedziłem tylko w razie czego. Lepiej dmuchać na zimne!

0
  • #8 28 Lis 2009 10:44
    limbo
    Poziom 12  

Dzieki za pomoc ale kila spraw.
    to nie kaseciak:( tylko cd i to z 3 płytami (zmieniarka w radiu)
    no i czemu mam rozkrecać wzmacniacz? nie chce tego robić mój wzmacniacz kosztuje parę ładnych stów nie chce go kręcić.
    Chciałbym aby z tego gniazda (AMS) skoro to ono zrobić rozgałężnik- niech wchodzi oryginalny wtyk ale z drugiej strony niech będzie wyjście na czincz... rozumiem że pewnie nie da się takiego kupić i trzeba grzebać i lutować.
    Poczekam więc na schemat...
    Dziekuję za pomoc

0
  • #9 28 Lis 2009 12:46
    Aspire3000
    Poziom 16  

Limbo, jaki masz ten wzmacniacz?? Najlepiej zrób zdjęcie to Ci to jakoś rozrysuje. Nie ma znaczenia jakie to radio. Wszystkie maja takie same wyjścia.

0
  • #11 29 Lis 2009 12:30
    limbo
    Poziom 12  

Panowie. W radiu mam też wyjście do (z) zmieniarki z bagażnika. Nie korzystam z niej. Nie można z kabla ze zmieniarki dosta sygnału L i P??
    Jelonek rozpiska bardzo pomocna ale sygnał napisałeś lewy przód tył itp a mi chodzi tylko o Lewą i Prawą stronę więc wybra kabelki od przodu czy tyłu?? dziwne.
    kurde

0
  • #12 29 Lis 2009 12:38
    jelonek79
    Poziom 9  

W zmieniarce sa jakies inne kabelki i sygnal idzie ze zmieniarki do radia(wejscie). To zlacze wykorzystuje sie jak chcesz na Ipod-a podlaczyc.

A jak chcesz wyjscie to pod przod L i P sie podlacz i bedzie ok. W oryginale w linku gosciu robi kabelek tylko na przod.

Ja mam 6 kanalowy wzmacniacz i chce przod i tyl wzmocnic wiec robie 4 kanalowy kabelek. Nie mam oryginalnego wzmacniacza volvo.

0
  • #14 29 Lis 2009 18:58
    jelonek79
    Poziom 9  

Wyglada na to ze to nie jest din 6 pinowy tylko cos z alpina. Wyglad zewnetrzny jest ok ale nie podejdzie wtyczka.
    Jutro odwiedze sklep elektroniczny i zobacze jaki koszt zrobienia takiego przejscia. Na ebay chca po 20-30$ a koszt czesci powinien zamknac sie w 10 zl.

A ty jak masz oryginalny wzmacniacz volvo pod siedzeniem pasazera chyba, to musisz podpiac sie pod oryginalna wiazke idaca do wzmacniacza, wlasnie z tego 6 pinowego zlacza.

0
  • #15 30 Lis 2009 11:27
    limbo
    Poziom 12  

Już wiem jak zadziałać dzieki waszej pomocy wydedukowałem co zrobie.
    I. kupiłem filtr- który można montować nawet bezczelnie pod juz wzmocniony sygnał- filtr ten ma sprawić że odrazu sygnał jest taki jak z radia- bez podbicia.
    Sprawa wygląda jednak tak, że ten filtr ponoć jest tylko do jakieś mocy chyba do 2x50w a mój wzmak ten oryginalny volvo ma 4 x 60W rms więc tak po chamski z głośników aż nie mogę bo pewnie coś się spali.
    II dziś rozbieram bagażnik (tam wszak jest wzmacniacz volvo) Dobiore się do tej żłączki z kablami głośnikowymi- które wchodzą do wzmacniacza- wezme L+ L- i P+ P-
    wszystko z frontu podłącze przez filtr i będzie git malina.
    Dziś się zabieram i zdam relację:D
    Pozdro

0
  • #16 30 Lis 2009 19:21
    Ireneo
    Poziom 40  

Dlaczego komplikujesz sprawę?Kupujesz 1 gniazdo 1 wtyk din taki jak na zdjeciu u jelonek79(sprawdzałem da radę-nie będzie remote ale weżmiesz z el anteny np), do tego dokupujesz 2 gniazda cinch z metr kabla i lutujesz przejścówkę(chyba że nic nie rozumiesz z podpowiedzi).Koszt ok 10-15zł.Sam sobie wybierasz czy tuba ma grać z przednimi czy z tylnymi głośnikami.Podłączajac filtr który z sygn głośnikowego robi cinch tracisz na jakości a płacisz więcej za to urządzonko.Rozbierać wmacniacza nie musisz kolega tak napisał bo chciał dokładnie powiedzieć który kabelek to który sygn czyli to co jest na fotce.Nic nie rozbierać,poczytać,przeanalizować jak nie to wydrukuj posty na ten temat idź do zakładu car audio i w 10 minut masz gotową przejściówkę.

0
  • #17 30 Lis 2009 21:37
    limbo
    Poziom 12  

Jasnośc:D
    Dziś rozgrebałem troche i pooglądałem jak to wygląda od strony wzmacniacza.
    Z Twojego opisu jest nie jasna jedna sprawa. Piszesz ze mam kupić jedno gniazdo i jeden wtyk ale to sie chyba mija z celem.
    Do wzmacniacza (tego oryginalnego volvo) wchodzi mi własnie to gniazdo AMS które jest podłaczaone z radia.
    I musi być ono włożone do wzmacniacza by ten działał. Ja sygnał muszę rozdwoić więc utworzyć jedna wtyczkę ams i czincze. Więc przydałby mi się w sumie coś w rodzaju trójnika:D albo już całkiem nie kapuję.
    Zastanawiam się nad jedna sprawą.
    Skoro filtr o którym wspomniałem nadaje się na sygnał o mocy np 50W a będzie np 100W to co się stanie??

0
  • #18 30 Lis 2009 22:20
    jelonek79
    Poziom 9  

Mozesz oryginalna wtyczke ta przy radiu rozebrac/rozciac i do tego wedlug schematu dolutowac wyjscia ktore ci brakuja.
    Inna metoda (lepsza bo nie trzeba kabli przez cale auto ciagnac) to od strony wzmacniacza ten sam kabelek rozciac i znalezc co i jak z miernikiem. Dolutowac co trzeba i masz piekny sygnal na ampa. Potrzebujesz tylko kabelek i wtyczki chinche, nawet gotowe mozna kupic odpowiedniej dlugosci co da mniej polaczen.

Filtry i inne urzadzenia biorace sygnal z glosnikowego kabelka to wedlug mnie tylko ci zaklucenia wprowadza.

Niestety w lubinie nie znalazlem dzisiaj 6pin DIN ale podobno niedlugo maja miec.

Mozesz zrobic trojnik samemu , kabel do wzmacniacza tez jest na wtyczce. Jak nie chcesz ciac oryginalnego kabla kupujesz gniazdo i wtyczke + 2 chinche lutujesz do kupy i masz trojnik.
    Przy ampie jest takie same zlacze wiec schemat ten sam bedzie.

Pies nie moj:)

0
  • #19 01 Gru 2009 22:29
    limbo
    Poziom 12  

Dziekuję wszystkim za pomoc.
    Sprzęt działa... ale...
    Próbowałem podłączyć i podłączyłem wdg schematu- chyba jednak moja wtyczka jest inna- mimo podłączeń wdg oznakowań sprzęt był cichy... nic się nie działo.
    W końcu podłączyłem sprzęt za pomocą filtra która ma zmniejszyć sygnał by nie był podbity. Działa....
    pytanie retoryczne... co się może spalić?
    ile ten wzmacniacz ma w RMS? jest napisane 4x100 no ale to pewnie muzyczna.
    A pies słodki:D
    dziekuję. Jeśli jesteś z lubina zapraszam na odsłuch:D

0
  • #20 02 Gru 2009 09:14
    jelonek79
    Poziom 9  

Twoj jest ten ostatni HA-7400

0
  • #21 08 Wrz 2010 11:34
    luki231
    Poziom 1  

Witam wszystkich. Mam pytanie zakupiłem niedawno radio SC-901 i chciałem je podłączyć w swoim v40 2000r. niestety okazuje się że powinienem je podłączyć przez wzmacniacz. I tu pytanie jaki wzmacniacz powinienem zastosować czy tylko oryginał czy jakikolwiek? Po podłączeniu radia do fabrycznej instalacji miga tylko na radiu czerwona dioda i nic nie a się zrobić, poprzedni właściciel radia zapewnia że radio działa normalnie. Będę wdzięczny za pomoc.

0