Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpoll AWT5088/4 - Problem z bębnem?

romekz 25 Lis 2009 19:36 1482 2
  • #1 25 Lis 2009 19:36
    romekz
    Poziom 11  

Pralka jak w temacie, po załadowaniu zbyt ciężkim praniem (koc) coś w środku huknęło.
    Po zdjęciu bocznych ścianek okazało się, że spadł pasek. Szczęśliwy go założyłem, ale za wcześnie się ucieszyłem. Pralka jakby chodzi, ale bęben równomiernie, w rytm obrotów wydaje głuche odgłosy. Jak stanie się z przodu pralki i chwyci bęben od góry, wyraźnie czuć, że z prawej strony (od paska) się trzyma, a z lewej jest zupełnie luźny, jakby nie był tam zakotwiczony. Wydaje mi się to nie normalne. Jest tam (z lewej strony) taki mały kołnierz na 3 śrubach, lecz nie mogłem go ściągnąć. Jest jeszcze śruba (10) w osi, ale kręci się w kółko. Proszę o pomoc.

0 2
  • #2 25 Lis 2009 20:20
    SŁAWEKWW
    Poziom 16  

Witam. Wg mnie masz urwaną ośkę bębna. Bęben do wymiany.

0
  • #3 08 Sty 2010 21:04
    romekz
    Poziom 11  

Rzeczywiście, ośka bębna urwana. Jednak obyło się bez wymiany bębna. W punkcie naprawy AGD wymienili oskę + łożysko, razem wyszło 160zł. Wydaje się OK. Ośka wraz z kołnierzem została przykręcona, śruby spiłowane - jak oni to zrobili, to znaczy że inni też mogą. Jedna uwaga, należy sprawdzić plastikowy zbiornik, czy urwany bęben nie przytarł bardzo ścianek. U mnie było to lekkie przytarcie, ale ponoc zdarza się takie, że tzreba wymieniać zbiornik - wtedy juz nie warto.
    Temat zamknięty.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo