Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie centrali MAX firmy DTM System - pilot TIP

Pilzner 25 Lis 2009 20:42 3038 2
  • #1 25 Lis 2009 20:42
    Pilzner
    Poziom 10  

Witam,
    mam na wjeździe na osiedle szlaban sterowany centralą DTM System Max i obsługuję go przyciskiem P1 w pilocie TIP. Niedawno administracja dołożyła bramę zamykaną na noc, sterowaną centralą Micro również DTM System. Do obsługi bramy zaprogramowano nam przycisk P2 pilota TIP.

Dokupiłem drugi pilot i przez proste dopisywanie pilotów udało mi się dopisać pod przyciskiem P2 nowego pilota, sterowanie bramą. Niestety proste przypisywanie pilotów nie działa w przypadku szlabanu.

Ponieważ mam dostęp do centrali szlabanu, to próbowałem dopisać mojego nowego pilota zgodnie z instrukcją...
    1. Wcisnąłem przycisk programowania A i gdy wyświetlacz pokazał "PP" jeszcze raz wcisnąłem A.
    2. Pokazało się "-3" i wciskając przycisk P1 w pilocie, który chciałem dopisać, uzyskałem "-2"; "-1" i "-0".
    3. Nacisnąłem A i centralka pokazała numer pilota w kombinacji "0" i "80".
    4. Zaakceptowałem to wszystko przyciskiem A i pokazało się "CP".
    5. Wyszedłem z menu wciskając dwukrotnie B, aż pokazała się na wyświetlaczu tylko kropka "."!

Wg instrukcji to wszystko, jednak mój nowy pilot nie działa. W momencie wciśnięcia przycisku "P1" w nowym pilocie słychać jakiś przekaźnik w centralce, na wyświetlaczu coś się pojawia (chyba "P1"), ale szlaban nie podnosi się...

Co może być nie tak?

PS. Dostałem od administracji numer telefonu do człowieka od serwisu bram i szlabanu, ale ten gdy tyko się do niego dodzwonię, to obiecuje pilota na jutro... już od miesiąca. W dodatku za każdym razem jest drożej...

0 2
  • #2 20 Lis 2010 14:32
    scorpion2005
    Poziom 15  

ja jak wciskasz inne przyciski szlaban tez nie dziala ?

0
  • #3 22 Lis 2010 12:39
    Pilzner
    Poziom 10  

Niestety to było tak dawno, że już nie pamiętam szczegółów.

Nie udało mi się tego w końcu zrobić, zostawiłem pilota do przeprogramowania serwisantowi, który konserwuje bramę.

Temat można zamknąć.

0