Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niski poziom po wymianie tuszu w drukarce Brother DCP-130C

25 Nov 2009 21:25 5452 5
  • Level 9  
    Witam. Mam problem z tuszem. Po wymianie tuszu na nowy i po wydrukowaniu ( 4 kartek) wyświetla mi się informacja, iż nie ma tuszu i mam wymienic. Gdzie znajduję się czujnik który "mierzy" poziom tuszu? Podobno da się go zakleic, ale niestety nie wiem gdzie się znajduje. Proszę o jak najszybszą pomoc.
  • Level 32  
    Kiedy wyciągniesz nabój widzisz okienko i poziom tuszu weź kawałek papieru zaryj to okienko i wepchnij powinno wyświetlać się maksymalny poziom tuszu
  • Level 9  
    Tam są takie 3 dziurki. Na dole to jest od tego bolca co w nią wchodzi i obok niej jest też (zaklejona) i u góry. A pośrodku jest jakby kawałek prostokąta ( 0,5 cm). To ten "prostokąt" zakleic? Jest widac tam tusz.
  • Level 10  
    Jeśli nadal masz problem, to spróbuj tak.
    Przy włączonej drukarce wyjmij i włóż pojemnik z tuszem. Na wyświetlaczu drukarki powinno pojawić się pytanie czy założyłeś nowy tusz. Potwierdź i gotowe.
    Ja miałem podobną sytuację w DCP-135C jak wymieniłem tusz na wyłączonej drukarce, po prostu nie wiedziała że ma nowy.
  • Level 9  
    Dzięki za pomoc. Okazało się, że przebijał czujnik. Wyjąłem tusz i włożyłem zgiętą kartkę A4, która zasłoniła czujnik. Wyświetlało mi niski poziom tuszu, ale wszystko się elegancko drukowało :D Po przeczyszczeniu włożyłem tusz, jest go mało, ale drukuję:)