Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy instalacje LPG wykorzystują sygnał z sondy lambda

bednar 02 Jul 2004 00:38 5248 10
    bednar
    Level 11  
    W związku z problemami z pracą silinika po uruchomieniu na beznynie (instalacja LPG firmy BRC chyba Blitz 2 generacja) kombinuję co może być przyczyną.
    Wiem, że ta instalacja ma emulację sondy lambda, ale to służy do oszukania komputera silnika, że wskazania s. lambda są poprawne. Pytanie czy sam komputer instalacji LPG wykorzystuje sygnał sondy lambda do ustalenia dawki gazu???

Bednar

====================
    Astra II 1.6 16v + LPG
    diag
    Level 29  
    Zapytaj się producenta centralki LPG. Co najgorsze często są napisane nieprawdziwe dane. Ale takie są realia.
    MAJSTEROS
    Level 16  
    Większośc instalacjiz silnikiem krokowym na przewodzie gazu do miksera wykorzystujesygnał z sondy lambda i sygnał z TPS
    bednar
    Level 11  
    hmm. Już sprawdziłem, nie mam żadnej BRC tylko Romano Lambda System. Nie wiem co to za $######^%. Przy okazji czy można i czy warto zmienić centralkę na jakąś bardziej fachową, ile to może kosztować?

Bednar
    HZ10
    Level 14  
    jeżeli jest to centralka ze sterowaniem jednym przyciskiem to pobiera ona sygnał z sondy lambda i jednocześnie oszukuje komp sam że jest wszystko dobrze ale z tego co wiem jest to niezabogata centralka zncznie lepsza jest taka którą sie programuje z komputera zewn.(laptop)
    gabson
    Level 12  
    jęzeli reszta instalacji jest zrobiona na zadawalającym poziomie to można sie pokusić na zmianę centralki.
    Jednak 90 % sukcesu to sposób montażu samej instalacji i wszystkich podzespołów.

Pozdrawiam
    Gabson
    carinus
    Level 16  
    Quote:

--------------------------------------------------------------------------------

hmm. Już sprawdziłem, nie mam żadnej BRC tylko Romano Lambda System. Nie wiem co to za $######^%. Przy okazji czy można i czy warto zmienić centralkę na jakąś bardziej fachową, ile to może kosztować?

Zmiana samej centralki nic nie daje,powinienes zmienic komputerek gazowy na bardziej precyzyjny i majacy wiekszy zakres regulacji.Jezeli wszystko dobrze dziala to emulacja sondy jest zbedna poniewaz wystepuja na nie identyczne napiecia jak podczas jazdy na benzynie.
    HZ10
    Level 14  
    tu sie niezgodze identuczne napięcia na sondzie lambda występują tylko jeżeli jest zamontowany wtrysk gazu.zwykła instalacja jest za wolna głównie dzięki silnikowi krokowemu
    HZ10
    Level 14  
    o o o dobrze gadasz pod warunkiem zamontowania progrmowalnego emulatora czyli tak jak napisałem
    bednar
    Level 11  
    Nie mogę nic znaleźć na temat centaliki Romano Lambda System (II generacji). Wygląda to na analogowy sprzęt, bez możliwości programowania. Sprawdziłem (niestety tylko na benzynie) Techem2 wszystkie czujniki ze szczególnym obejrzeniem sygnału z sondy lambda. Wszystko jest w największym porządku, sonda daje właściwy sygnał.

Bednar