Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IP3000 Drukuje PASKI

Eltanin 25 Lis 2009 23:01 3903 6
  • #1 25 Lis 2009 23:01
    Eltanin
    Poziom 2  

Problem polega na tym, że drukarka drukuje mi w regularnych odstępach brązowe poziome paski.

Wygląda to tak:
    3 milimetry poprawnego obrazka i kolejno 3 milimetry obrazka o kolorystyce brązu w regularnych odstępach na całym wydruku.

Dodam że:
    - mam pełne tusze
    - tusze są oryginalne
    - wykonałem wyrównywanie dysz
    - wykonałem czyszczenie i dokładne czyszczenie

I teraz coś co mnie zdziwiło!
    Problem nie występuje przy użyciu drukowania w wysokiej jakości. Niestety trwa ono za długo jak na moje potrzeby no i pewnie więcej tuszu marnuje.

Wklejanie zdjęć. -
    Link
    , rys57

0 6
  • #2 26 Lis 2009 09:28
    wladek83
    Poziom 32  

Czy po wykonaniu czyszczenia i wydrukowaniu "Testu dysz" masz wszystkie "kreseczki" we wszyskich kolorach na wydruku czy może ich brakuje ? Jeśli brakuje niektórych to głowica niedrożna lub uszkodzona.

0
  • #3 26 Lis 2009 11:35
    KrakuS125
    Poziom 10  

Witam.

Maiłem taką drukarkę i taki problem. Rozwiązania są trzy:
    1. wyczyścić paski ustalające położenie głowicy i papieru (te z drobnymi czarnymi paseczkami),
    2. kalibracja i czyszczenie głowicy w ustawieniach drukarki - pomoże na krótki czas,
    3. wymiana głowicy - drogi ale niezawodny sposób.

Innej drogi nie ma.

Pozdrawiam

0
  • #4 26 Lis 2009 15:29
    konmaj
    Spec od drukarek

Powodem takiego drukowania może być głowica, ale również jakieś zakłócenia w przesuwie papieru - powodować to mogą enkodery, czyli te wspomniane przez przedmówcę paski lub też jakieś uszkodzenie mechaniczne (np. któraś zębatka), wskutek czego mechanizm nie pracuje do końca płynnie, tylko skokowo. Miałem raz podobną sytuację w drukarce firmy Lexmark, która miała uszkodzony enkoder kołowy (czyli ten od położenia papieru). Mogę jeszcze zasugerować czwarty sposób: wypróbować głowicę w innej podobnej drukarce.

0
  • #5 27 Lis 2009 18:21
    Eltanin
    Poziom 2  

Ale dlaczego przy ustawieniu w wysokiej jakości wydruku, nie ma tych pasków?

PS. Dodaje zdjęcie, bo poprzednie mi chyba admin wyrzucił:
    Canon IP3000 Drukuje PASKI

Moderowany przez rys57:

Wyrzucił, nie bez powodu. Obecne jest wklejone zgodnie z regułami, czyli nie jest to takie trudne. :D

0
  • #6 27 Lis 2009 18:36
    konmaj
    Spec od drukarek

Przy drukowaniu w lepszej jakości więcej dysz wyrzuca kropelki tuszu na papier i dlatego wiele niedociągnięć przy drukowaniu jest niewidocznych.

0
  • #7 26 Lut 2013 21:20
    OLO_XX_
    Poziom 10  

Wiem że dość późno by rozwiązywać problem - ale wydaje sięto być winą ustawienia rodzaju papieru.
    W tych drukarkach wystarczy ustawić papier na foto i jakośc jest taka jak powinna.
    Moja ip4300 z tegoż samego powodu była 3 razy w serwisie i za każdym razem było to samo - właśnie takie padki na wydruku.
    Za 3 razem przysłali nawet wydrukowaną fotkę tą drukarką i jakośc była OK! a ja drukując obraz miałem pasy - dopiero rozmowa telefoniczna z serwisem dała pozytywny rezultat.
    Teks można drukować normalnie lecz obraz musi mieć ustawienia papieru FOTO

0