Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rosyjski wzmacniacz lata 90

mori_mj 26 Nov 2009 01:27 3687 5
    mori_mj
    Level 14  
    Witam Serdecznie, potrzebuje jakiekolwiek dane techniczne tego wzmacniacza jaki jest przedstawiony na zdjeciach. Nazwy nie znam ponieważ nie znam rosyjskiego:) Przydatny byłby schemat ponieważ niestety jest on uszkodzony, a naprawa bez niego sprawia mi juz problemy. Czekam na jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam.

• Helpful post
    any56
    Level 39  
    FORMANTA U150E
    mori_mj
    Level 14  
    To że jest equalizer to widać :) Konkretnie chodzi mi o schemat albo jakieś dokumentacje serwisowe. Powiem też ze siedzą tam KT825 i KT827 (końcówki mocy) , sterownicze KT819. Czym mozna zastąpić te tranzystory na dzisiejsze produkowane tranzystory?
    Tremolo
    Level 43  
    Jasne, ze je wymienisz, porównaj parametry. Ja wymieniłem BD 911/912 na TIP 35/36 i nie było problemu żadnego. Jaki to jest podtyp tego tranzystora One wg noty miewały prądy impulsowe rzędu 10..40Amper i napięcia od 30-80V. Ja bym myślał do tego wzmacniacza o jakichś superniskoszumnych 2SC... Sterownicze dałbym 2N6488 2N6491
    mori_mj
    Level 14  
    Osiem z siedmiu tranzystorów jest sprawna. Jeden KT 825 zamieniłem na KD502 tesli. Gdy naprawę zakończe opiszę przyczyny i skutki uszkodzenia wzmacniacza.

Dodano po 4 [godziny] 45 [minuty]:

Sama końcówke mocy juz uruchomiłem, tylko że zaszła pomyłka zamiast KD502 który jest tranzystorem NPN a KT825 jest PNP zostałem wprowadzony w bład sam przez siebie. Wstawiłem PNP MJ2955. Został mi tylko przedwzmacniacz wraz z korektorem. Pytanie teraz do was Elektrodowicze - zrobiłem zdjecie na którym widnieją uklady scalone, podejrzewam że są to wzmacniacze operacyjne.

Wie ktoś czym można je zastąpic na dzisiejsze standardy? Około 5 układów tego typu w korektorze grzeje sie bardzo mocno.

Dla informacji dalszej - znalazłęm identyczne zamienniki do tych scalaków a są to proste pojedyncze opamp-y = uA741 lub LM741.
    Prace nad naprawą dalej trwają ze wzgledu na brak czasu :/