Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Flatron M1721A-BZ Nie działa

PIOTRMAGDA 26 Nov 2009 09:26 6793 7
    PIOTRMAGDA
    Level 10  
    Witam wszystkich.Posiadam monitor LG Flatron M1721A-BZ,usterka jest następująca,mianowicie po dłuższym graniu (1,5 roku)monitor padł.Po otworzeniu stwierdziłem,że są napuchnięte kondensatory w zasilaczu; 2szt.680uf,3szt.1000uf.Po wymianie monitor dalej nie chodzi,nie pali się nawet dioda zasilania.Chassis jest LP68A.Czy miał ktoś może do czynienia z tym modelem?Jeżeli tak,to prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.Napięcia wychodzące z zasilacza są dobre;15v oraz 5v.
    arko71
    Level 25  
    Poszukaj bezpieczników na płycie głównej.
    PIOTRMAGDA
    Level 10  
    Sprawdzałem,wszystko jest ok.
    arko71
    Level 25  
    15V? Nie powinno być przypadkiem 12?
    PIOTRMAGDA
    Level 10  
    Nie wiem czy 15,czy 12v,ale na logikę biorąc na płytce pisze na wyjściu,5v,gnd,itp....oraz 15v.Także chyba nadaremno tego nie napisali.
    PIOTRMAGDA
    Level 10  
    Mam już trzy takie same monitory i każdy ma tą samą wadę.Dostałem także czwarty,lecz tam był objaw migającej diody na czuwaniu.Oprócz kondensatorów w zasilaczu,które były także napuchnięte,uszkodzony był element IC900 czyli S1117-33.Na jego wyjściu po prostu skakało zasilanie,co było spowodowane także, uszkodzeniem kondensatora C905-100/16v.Natomiast w pozostałych monitorach jest wszystko dobrze przy tych elementach,ale nadal nie działają.Czyli jest coś dalej uszkodzone,ale co? Może po tym wpisie znajdzie się ktoś kto miał do czynienia z taką usterką i może coś podpowiedzieć? Prosiłbym o poradę.
    xomniax
    Level 10  
    Jeśli zasilacz jest sprawny, wychodzą z niego wszystkie napięcia, to najprawdopodobniej przyczyną usterki jest uszkodzona płyta główna, przeważnie w takim przypadku każdy zakłada uszkodzenie zasilacza ale w tym modelu uszkadza się także płyta główna,
    pozdrawiam
    PIOTRMAGDA
    Level 10  
    Witam ponownie, wracam po czasie do tematu, ponieważ doszedłem do wniosku, że jeszcze znalazłem uszkodzony tranzystor SI4925 . Nie przełącza on 5V, zwierając go (bramkę z drenem), czyli podając mu 5V; monitor działa. Chodzi o to, czy ktoś może mi podać jego zamiennik, bo w firmie TME, http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?search=4925&idp=1#search%3D4925 , mają oryginał,ale minimum 2500 sztuk, a to trochę za dużo. Jeżeli ktoś by znał zamiennik, to czekam na podpowiedź.

Dodano po 23 [minuty]:

Znalazłem oryginał , http://sklep.north.pl/karta/si4925bdy-smd-ebk32753101-ic,219387.html , jak przyślą , napiszę co i jak .

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Oprócz tych usterek, została jeszcze jedna wada , na AV , zamiast czarnego tła jest czerwone , ale co z tym już zrobić to nie wiem. Monitory działają normalnie bez zarzutów , oprócz tego jednego , gdzie czeka na tranzystor SI4925 , przy którym też jest czerwone tło na AV . Na wejściu TV tło jest normalne.