Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz temperatury do e sigma do kotła CO2

26 Lis 2009 12:30 3650 8
  • Poziom 9  
    Zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość podłączenia drugiego wyświetlacza od sterownika kotła. Czy istnieje taka możliwość lub inne rozwiązanie? Chodzi mi o to, że nie musiałbym tak często chodzić do piwnicy i sprawdzać jaka jest temperatura.
    Pozdrawiam

Mój sterownik to;
    Typ/Model: Sigma z termostatem
    Wyświetlacz temperatury do e sigma do kotła CO2
  • Specjalista elektryk
    Jeżeli to ma służyć tylko do kontroli temperatury, to można by się pokusić na termometr z czujnikiem bezprzewodowym o odpowiednim zakresie. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Czyli co byś mi mógł zaproponować?
  • Specjalista elektryk
    Witam. To zależy do jakiej temperatury Ci wystarczy. Np. Allegro, wpisz "termometr bezprzewodowy". Tam znajdziesz nawet do 300 stopni C.
  • Poziom 9  
    No dobra. Kupię termometr bezprzewodowy i gdzie jak to zamontować by wskazywało temperaturę? Przecież nie wrzucę do pieca :-) czujnika.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Nie interesuje cię temperatura w kotle, tylko parametry czynnika grzewczego.
    Zamontuj czujnik za pomocą opaski na rurze zasilającej instalację CO (wyjście z kotła).
  • Poziom 9  
    Ok. Zrobiłem tak jak mówiłeś ale jednak temperatura odbiega od tej właściwej. Różnica ok 4 stopni.
    Czy istnieje możliwość wpięcia się do wyświetlacza w/w e sigma?
  • Poziom 1  
    Witam. Chciałbym zapytać o możliwość podłączenia się do sterownika kotła innym urządzeniem, za pomocą którego mógłbym zarządzać głównym sterownikiem. Po prostu nie chce mi się schodzić do piwnicy wyłączać pieca, i chciałbym tą czynność wykonywać z 2 piętra domu. Szukałem na google i nic nie znalazłem na ten temat. Prosiłbym o pomoc.
  • Poziom 19  
    galax88 napisał:
    Witam. Chciałbym zapytać o możliwość podłączenia się do sterownika kotła innym urządzeniem, za pomocą którego mógłbym zarządzać głównym sterownikiem. Po prostu nie chce mi się schodzić do piwnicy wyłączać pieca, i chciałbym tą czynność wykonywać z 2 piętra domu. Szukałem na google i nic nie znalazłem na ten temat. Prosiłbym o pomoc.

Coś takiego? można podłączyć panel zdalnego sterowania:http://allegro...

Moderowany przez mirrzo:

Usunąłem link do aukcji