Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy opłaca się kupować te kolumny ??

26 Lis 2009 12:51 1137 5
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich ! :D
    chciałbym się dowiedziec czy opłaca się kupować kolumny Tonsil ZgP-25-8-585 do wzmacniacza pioneer a-119 2x90 watt ?

Tu macie link do kolumn prosze o szybką odpowiedz !!

http://allegro.pl/item818974406_tonsil_zgp_25_8_585_polecam.html

Miałem kiedyś taką kolumne z orginalną membraną i grała super !!
    a na tej stronie są wymienione bembrany i nie wiem czy bedzie taki sam efekt jak z orginalnymi membranami??
  • Poziom 37  
    Nie radzę. Po wymianie membran na jakąś chińszczyznę, to już nie ten głośnik. Nawet cewka może ocierać przy amatorskim montażu. Do tego słabiutkie głośniki średnio- i wysokotonowy. Ktoś się wyzbywa rupieci. Jak przeczytasz w ogłoszeniach "gumowe zawieszenie" w zregenerowanym głośniku-omijaj z daleka.
  • Poziom 9  
    Stare kolumny Tonsila jak dla mnie mają rewelacyjne brzmienie, i dodatkowo są nie drogie, ale co do tych, popieram dybas`a - kolumny regenerowane omijaj szerokim łukiem, praktycznie tracisz pierwotne brzmienie
  • Poziom 11  
    Sorry za offtop ale dzięki tobie poznałem typ kolumn, które u mnie zalegały. Łatwiej będzie odnowić. DZIĘKI

Co do kupna to rzeczywiście uważaj na regenerowane. Regeneracja ma sens tylko jeśli jest porządnie zrobiona na dobrych elementach. A tu tego ocenić nie można.
  • Poziom 11  
    W/W model szukaj w wersji eksportowej - zamiast GDN 20/20 siedzi tam 20/40 i brzmią dużo lepiej, za tą cenę super kolumienki, mam sam komplet takich :)
  • Poziom 30  
    Kolega ma te kolumny i warto je wziąść, ale za nieco mniejsze pieniądze. Ogólnie sprzęt dobry, ale mają trochę przytłumiony dźwięk.