Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Philips model HTS5310S/12 nie czyta DVD.

26 Lis 2009 14:12 3342 1
  • Poziom 25  
    Witam kolegów.
    Oto kolejny odtwarzacz dvd marki Philips, model HTS5310S/12, który pracuje z laserem SONY, model KHM-310-AAA, i nie czyta płyt dvd po wymianie lasera. Czyta tylko płyty cd.
    Kupiłem dwa nowe lasery łącznie z mechaniką. Z dwóch kompletnie różnych sklepów. W obu przypadkach należało odlutować kulkę cyny. Zworkę. Nic ponad to.
    1. Stary laser khm-310-aaa zarówno w swojej macierzystej mechanice, jak i po przeniesieniu do tych nowych dwóch mechanizmów, działa tak samo. Czyta płyty cd/dvd, choć z płytami dvd ma coraz większe problemy. I tak jest lepiej, kiedy przedmuchałem optykę u spodu lasera, a górę delikatnie przemyłem Izo-propanolem. Zwróciłem uwagę, jak zwykle zresztą, jakie "dźwięki" "świergolenia" wydaje on w czasie pracy. Zarówno cd jak i dvd. To nie wina talerzyka. Wysokości. Czy starego, słabego silnika napędzającego płytę. Te dwa nowe lasery zachowują się w trzech mechanizmach tak samo. Zatem przyjąłem zasadę, że wykorzystam do pracy nowy mechanizm, bo nie mam mu nic do zarzucenia.
    2. Oba nowe lasery czytają płyty cd. I nie skłamię, jeśli powiem, że zawartość płyty wczytana jest nieco szybciej. Odtwarzacz wydaje dokładnie te same „świergolenia”. Potem jednostajny dźwięk ciągły typu „pip” i na wyświetlaczu jest napis CDDA., jeśli dobrze pamiętam. Na starym i nowym laserze. Łącznie kilka sekund. W przypadku płyty dvd przez około pierwsze 4 sekundy napęd zachowuje się tak samo na nowym laserze, jak i na starym. Te same „dźwięki”. Nawet soczewka zachowuje się „tak samo”. Do góry, na dół, do góry… potem stary laser robi „pip” i pisze na wyświetlaczu DolbyD. Nowe lasery robią „pip” i zaczynają „świergolić”. Nie ma już napisu DolbyD a płyta zaczyna wirować z ogromną prędkością. Laser rusza się, soczewka podnosi, opada, świergoli… Nowe lasery ciągle świecą.
    3. Pięć razy włączałem dvd do prądu na starym laserze. Zawsze przeczytał prostą, niezniszczoną płytę dvd jednowarstwową z filmem z gazety. Więc „bufor” się „nie przepełnił”. Na nowym laserze, tej płyty nie czyta.

Czy bufor się przepełnił? Nie wiem Czy dokonuje się pomiaru i zapisu natężenia prądu jaki płynie przez laser, więc nowy „nie przechodzi testu” i zostaje odrzucony? Nie wiem. Zły talerzyk? Nie. Więc dlaczego nie czyta płyty dvd?
  • Poziom 25  
    Witam.
    Generalnie kino domowe działa.
    Zamówiłem po prostu jeszcze jeden laser KHM-313-AAA z jeszcze innego sklepu.
    No i czyta normalnie CD i DVD (z małym wyjątkiem).
    A mały problem jest taki, że nie lubi teraz płyty DVD DL.
    Nie przeczyta jej, jeśli taka płytka będzie włożona jako pierwsza.
    Nie ma szans.
    Co ciekawe, bo teraz nie ma problemu z odczytywaniem płyt CD/DVD (jednostronne), po odczytaniu tradycyjnej płyty DVD 4,7GB jako pierwszej w napędzie kolejne płyty DVD tym razem DL 8,5GB włożone do napędu zaczynają działać bez zastrzeżeń.
    Leci bez zająknięcia.
    Rozdziały zmieniają się w mgnieniu oka.
    Więc "na rozruch" daję mu płytę DVD 4,7GB.
    Teraz jak do Was piszę odtwarza mi film DVD DL z gazety wyborczej.
    8min 43sek bez zająknięcia.
    No i co go boli...