Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VirtualDub a pliki wmv? Jak to zrobić?

Bogusław100 26 Nov 2009 15:14 6213 6
    Bogusław100
    Level 12  
    Witam

Czy zna ktoś wersję VirtualDub, która akceptuje pliki WMV? Szukałem w sieci i znalazłem kilka wersji, z których opisu wynikało, że obsługują te pliki, ale w praktyce okazywało się, że jednak nie. Z czego to może wynikać. Gdzieś wyczytałem, że MS nie pozwolił na implementację swojego rozwiązania do VirtualDub. Nie wiem dokładnie jakie zasady tym rządzą, ale mniej więcej o to chodziło. A może jakiś inny program pod Windows 98 SE, lub XP to potrafi?
  • Helpful post
    Marvinn8686
    Level 20  
    Standardowo VDub otwiera tylko pliki avi, jednak możliwe jest otwarcie w nim innych plików za pomoca AviSynth.
    Tutaj masz artykuł na ten temat (dotyczy plików rmvb, ale sposób jest ten sam).
    http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-80.html
    Nie wiem co chcesz zrobić z tym plikiem, więc trudno mi powiedzieć jakiego innego programu obsługującego wmv mógłbyś użyć.
    Bogusław100
    Level 12  
    Dzieki za ten link. Opisany tam sposób może się czasem przydać. Chociaz do konwersji RVMB są znacznie sprawniejsze, dedykowane konwertery np. Ultra RM Converter. Mnie chodzi o edycję pliku, czyli przycinanie, filtrowanie itp. bez jego konwersji. Głównie idzie o możliwość wycinania scen, co w przypadku *.avi VirtualDub robi bardzo sprawnie. Gorzej z innymi formatami. Mam wersję, która umożliwia obróbkę formatów vob, VCD, SVCD, ale zapisuje juz w innym formacie np. Divix. A to juz trwa długo i zawsze ze stratami jakości. Są inne programy do edycji, ale ja mam małe w tym temacie doświadczenie, a w sieci jest tego setki. Jeden lepszy od drugiego, ale niestety tylko w opisie, a w praktyce już gorzej. W związku z tym liczę na podpowiedź użytkownika takiego programu, który go sprawdził i zna mozliwości.
    Kamo2k
    Level 14  
    Stare wersje Virtuala otwieraja wmv, ale zazwyczaj konczylo sie to errorem z kodekiem

Wersja 1.3 np.
    Bogusław100
    Level 12  
    ALEX626 wrote:
    A dlaczego nie możesz użyć Any Video Converter Free version

Kto powiedział, że nie mogę użyć? Nie potrzebuję konwertera, lecz edytora plików WMV.
    Bogusław100
    Level 12  
    Ze względu na brak zainteresowania zamykam temat.