Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

se c902 nie działa autofokus i lampa błyskowa

26 Lis 2009 17:15 2006 4
  • Poziom 12  
    Witam jak w temacie,nie działa lampa błyskowa i autofokus,telefon jest po zalaniu,oczyściłem "IPA" i wymieniłem wyświetlacz jednak nie wyświetla przycisków dotykowych a w menu aparatu funkcja ostrość lub automatyczna lampa błyskowa są niedostępne.Gdzie szukać przyczyny?z góry dziękuje za pomoc
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 11  
    Niestety wymiana LCD w tym telefonie to makabra. Klawisze dotykowe muszą być ułożone idealnie pod LCD. Znaczy się taśma która jest pod LCD, dodatkowo zaciski na drugiej stronie muszą być dociśnięte z odpowiednią siłą.
    Jeśli chodzi o autofocus to bardzo łatwo uszkodzić taśmę na której jest lampa błyskowa. Możliwe, że przytrzasnąłeś tą taśmę zakładając tylną obudowę.

Oczywiście wszystkie te usterki mogą być spowodowane także zalaniem, ale ja bym najpierw rozebrał ten telefon jeszcze raz i złożył od nowa. Bardzo ostrożnie.

Powodzenia.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 12  
    Rozłożyłem telefon jeszcze raz i pomogło,problem tkwił w źle dociśniętej taśmie wyświetlacza jednak nie wszystkie klawisze dotykowe działają, mianowicie nie działa klawisz ostrości i lampy. Czy może to być wina styku klawiatury?
  • Poziom 11  
    Jeśli klawisze się w ogóle nie świecą jest to problem ze złożeniem modułu LCD. W tym telefonie powinna być także naklejona naklejka na taśmie. Jeśli jej brakuje mogą być problemy z klawiszami dotykowymi.

Prostokątna naklejka na taśmie LCD.
  • Poziom 12  
    Problem sie troszkę zagmatwał gdyż klawisz od lampy nie działa tylko na funkcji aparatu a na kamerze działa,zamówiłem już klawiaturę ale nie wiem czy czasem wina nie tkwi w klawiszach aparatu