Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działa klawiatura samsung j600/E

26 Lis 2009 18:37 1785 7
  • Poziom 9  
    Mam problem z samsungiem j600e. Wymieniłem taśmę od lcd, no i zadowolony, bo to już śmiga. Podłączyłem i nie działała klawiatura numeryczna. Była pęknięta taśma od niej. Kupiłem (uzywana, ale w stanie dzialajacym), podlaczylem i to samo... Moge jeszcze dodac, ze gdy naciskam klawisze 2 i 3 to jest takie jakby odswiezenie kreski po ktorej ma sie wpisywanc pin...
  • Poziom 15  
    Sprawdził bym jeszcze raz taśmę LCD nieraz zły montaż i klawiatura nie będzie działała. Zdemontuj ją wyczyść taśmę i złącza zamontuj jeszcze raz.
  • Poziom 35  
    Taśma od LCD z tego co pamiętam w tym modelu nie ma nic wspólnego z klawiaturą numeryczną - znasz całą historię tego telefonu? Przełóż płytkę z pewnego działającego J600 i sprawdź, bo może jednak ta, którą kupiłeś jest wadliwa.
  • Poziom 9  
    Tak, nie sądzę, żeby to z tasmy lcd bylo, bo to nie ma nic wspolnego. Wyczysciłem styki i połączenia spirytusem i dalej to samo... Mysle, ze to tasma od klawiatury, bo przy tej pękniętej było podobnie z tym odświeżaniem klawiszy...

...kurcze, nigdy wiecej tanich albo uzywanych czesci... :|
  • Poziom 15  
    hymmm może to głupie;) ale sprawdź czy nie masz wciśniętego przycisku od robienia zdjęć;) w G600 miałem identyczny przypadek i okazało się że to właśnie był wciśnięty ten przycisk:)
  • Poziom 17  
    wstaw nową płytke klawiatury i będzie śmigać, miałem ten problem wiele razy.
  • Poziom 9  
    nie, nie mam wciśniętego tego przycisku, bo mam telefon cały rozkręcony. Dostałem kolejną płytkę klawiatury, skręciłem i wciąż nie działa ;/ .. dam do serwisu jakiegoś czy coś takiego najwyżej, bo już wystarczająco kasy w to włożyłem :/
  • Poziom 9  
    Kurcze, ale zrobiłem... ; p
    Jednak klawiatura już działa dobrze, nie wiem dlaczemu? Ale jak wcisnąłem te 4 przyciski tak pod ekranem jakby w szale niewiadomo corobienia to jeden jakoś przeskoczył dziwnie i zaczęła działać klawiatura numeryczna :)
    ...Tylko teraz właśnie... włącza mi się telefon i hmm... przyciski do nawigacji po menu (lewo prawo góra dół) działają dość dziwnie... ; / Góra, lewo i prawo robią to samo (dają do góry) a dół do dołu... w sumie to może wina tego, że źle złożyłem po skręceniu, ale jakby ktoś wiedział, że to nie tego sprawka, to byłbym wdzięczny gdyby mi tu napisał, żebym niepotrzebnie nie rozkręcał nic... :)

edit:

...nowa taśma lcd pseudo 'oryginał' przepaliła się. 2 wielkie przepalone kółeczka... eh... ;/ to czekamy na nową... ;F i miej tu nerwy... ; d