Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV SHARP 21" chassis 11AK44 Przetwornica próbkuje

adzrtv 26 Nov 2009 19:36 2475 7
    adzrtv
    Level 22  
    Witam, Płyta TV jak w temacie ,niestety nie znam modelu. Po załaczeniu sieciowym słychać dławienie się przetwornicy,po kilkunastu sek.zaskoczy i jest ok. Na "zimnym' trwa to dość długo.Obciązenie linii+150V zarówką ten sam efekt. Jak już pracuje to wyłaczanie pilotem nie sprawia kłopotu. Wystarczy wyłączyć z sieci i objaw ten sam.Sprawa wyglądała by na prostą, ale tak nie jest.Wtórna strona na bank ok. z wymienionymi ekektrolitami. Na pierwotnej praktycznie wszystko podmienione ale bez efektu.Na forum jest post z diagnozą tego typu uszkodzenia /dioda BA 159 do 6 nóżki scalaka w przetwornicy wymienić nawet jak jest dodra / podstawiłem dosłownie wszystko i bez efektu. Logicznie wygląda to na pojemność ale tak nie jest.Wyczerpałem swoje pomysły , może ktoś miał takie uszkodzenie???
    euro2L
    Level 41  
    MC44608 pewny z wylutu wstawić
    n.8 jakie napięcie jak się dławi?
    adzrtv
    Level 22  
    MC wstawiłem nowy i zachowuje się identycznie,a na 8 nie dokanałem pomiaru.
    mirex
    Level 43  
    Czekaj, bo czegoś nie rozumiem.
    Quote:
    Wtórna strona na bank ok. z wymienionymi ekektrolitami.

Jeśli tak, to z przodu musiałeś jednak czegoś nie wymienić. Zgadywać co wymieniałeś przecież nie będziemy. Porównaj spokojnie napięcia, zobacz co masz na wyjściu scalaka i bramce feta.
    Może problem z pin 2?
    adzrtv
    Level 22  
    Kolego mirex wymieniłem MC i rezystory w jego aplikacji,FET-a oraz kondensatory.Praktycznie wszystko opróccz 3 rezystorów smd . Może jednak problem tkwi w samym MC jak piusze kolega jezak ???
    adzrtv
    Level 22  
    Za tego klocka to zabrałem się juz na samym początku.Jednak podstawie ten MC z wylutu jak znajdę ,bo w 100%, przynajmniej dla mnie tutaj jest "pies pogrzebany" Jutro pomęczę się dam znać o efektach.
    mirex
    Level 43  
    Spróbuj, ale to byłby chyba kosmiczny zbieg okoliczności, że na dwóch różnych scalakach - tym co był oryginalnie i tym co włożyłeś masz dokładnie taki sam objaw. Wszystko związane z pin 2 na pewno wymienione?