Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WAP54G wer.3.05 - tylko wifi

26 Lis 2009 20:02 1750 7
  • Poziom 10  
    Witam. Szukałem, czytałem i wiele mądrego się dowiedziałem, ale niestety nigdzie w całości nie znalazłem rozwiązania swojego problemu, a mianowicie. Jestem odbiorcą internetu, posiadam stałe łącze,a sygnał do mojego domu dostarczany jest droga radiową. Na dachu znajduje się antena kierunkowa odbierająca sygnał z której przewodem współosiowym sygnał idzie do karty sieciowej w PC. Zamierzam zrezygnować z PC i w domu do dyspozycji będą trzy laptopy z wifi. Z informacji wyczytanych i przekazanych mi przez doradcę z komputronika wynika, że mogę zastosować Acces Point WAP54G Linksysa i przy jego pomocy rozesłać sygnał po domu. Problem jednak w tym, że nie bardzo wiem jak to zrobić czytałem, że trzeba zastosować konfigurację jako repeater tyle tylko, że jak wszedłem w ustawienia tego urządzenia to nie bardzo mi idzie. Czy ktoś może mi pomóc?
  • Poziom 22  
    Pan z Komputronika na pewno miał na myśli abyś jedną z anten wykręcił i podłączył kabel a druga żeby była rozsyłaczem. Ale nie gwarantowałbym działania. Chyba, że dostawca internetu przydzieli Ci adresy dla wszystkich komputerów w domu. w innym wypadku pozostaje podłączenie twojego WAP54G w trybie Client do Rutera z wejściem WAN i rozesłanie sygnału po domu przez WiFi tymże ruterem. Casami jednak występuje problem MTU i jego podbijania. Ale o rozdzieleniu internetu radiowego było wiele wątków więc użyj opcji szukaj. Znajdziesz gotowe rozwiązania i propozycje urządzeń.
  • Poziom 22  
    Opisałem dwie sytuacje jedna jako most a druga podział sygnału czyli AP + Ruter i chodziło mi o sytuację dołączenia np: WRV200 albo coś podobnego kształtem np: WRT54G.

Zresztą napisane jest, że AP dołączony do rutera z wejściem WAN czytaj uważnie. :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    cyt. "Jestem odbiorcą internetu, posiadam stałe łącze,a sygnał do mojego domu dostarczany jest droga radiową."
    cyt. "w innym wypadku pozostaje podłączenie twojego WAP54G w trybie Client do Rutera z wejściem WAN i rozesłanie sygnału po domu przez WiFi tymże ruterem"

rafał, nie wiem o co Ci chodzi ? jakie dwie sytuacje ?

To co mu do domu wchodzi ? Jaki kabel ? Być może każdy z nas rozumie go inaczej :)
  • Poziom 22  
    W wypadku kiedy praca WAP54G jako repeatera nie zda egzaminu wówczas można zastosować opcję drugą tj. Podłączenie WAP54G do rutera który rozdzieli internet po domu :D

Myślałem, że nie trzeba dodatkowo pisać, że trzeba wówczas dokupić ruter. Ale jak widzę trzeba. :|

Do domu wchodzi kabel anteny łącza radiowego. I do tego potrzeba jedno lub dwóch urządzeń w zależności od ich możliwości i możliwości bądź dobrej woli Administratora.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ahhhhhhhh, rafał ! no pewnie że trzeba ;) Na razie nie spotkałem się z urządzeniami które by były AP-ekami i routerami wifi w jednym. Jeśli są bo być może że są to są bardzo drogie. Więc opłaca się kupować ap i router wifi.
  • Poziom 22  
    No więc coś mi się obiło nawet na tym forum, że jest jakiś Draytek (ale na 100% pewien nie jestem ) który to dzieli WiFi na WiFi ale 5 GHz na 2,4 GHz.