Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PMS 865 robi zwarcie

adam wolski 26 Lis 2009 21:10 2939 5
  • #1 26 Lis 2009 21:10
    adam wolski
    Poziom 9  

Witam. Mam pralkę polar ładowaną z góry. Po włożeniu wtyczki do gniazda sieciowego pali bezpieczniki. Jest gdzieś zwarcie w pralce. sprawdziłem wyłącznik na zasilaniu, kondensator filtrujący napięcie, odłączyłem przewody od grzałki, wypiąłem moduł elektroniczny i dalej pali bezpieczniki. czy może mi ktoś podpowiedzieć co jeszcze mogę sprawdzić i w jaki sposób. Pralka ma programator mechaniczny. Pralkę sprawdzałem bez podłączenia jej do instalacji wodnej, ale to chyba nie ma w takim układzie znaczenia.Bardzo proszę o radę

Proszę uzupełnić temat podając model pralki.
    <mrhari>

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 27 Lis 2009 11:40
    zetfa
    Poziom 20  

Skoro tuż po włożeniu wtyczki do gniazdka,to najbardziej podejrzany jest jednak kondensator filtrujący,ew.blokada zamka pokrywy.Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 28 Lis 2009 21:06
    adam wolski
    Poziom 9  

kondensator filtrujący sprawdziłem na początku jest o.k.po odłączeniu przewodów od blokady dalej pali bezpieczniki. Jak wyłącznik główny jest w stanie wyłącz. to po włożeniu wtyczki nic się nie dzieje. Po załączeniu wyłącznika głównego ...BUM. odłączyłem przewody za wyłącznikiem i też to samo. Może sam wyłącznik robi zwarcie? Sprawdzałem omomierzem na zakresie 2mega ohmy i.....jest czysto:) może prześwietlić go miernikiem induktorowym? a typ pralki to PMS 865

0
  • #4 29 Lis 2009 14:37
    zetfa
    Poziom 20  

Odłącz wyłącznik,połącz na chwile na krótko przewody i się dowiesz najpewniej.

Dodano po 8 [minuty]:

Bywa też m.in.że przetrze się przewód do pompy wody(on jest najniżej w pralce).Sprawdziłbym także grzałkę,ona w większości pralek ma na jednej z końcówek napięcie od razu.Gdyby miała zwarcie do masy może też wybijać.

Dodano po 2 [minuty]:

Sorki.Póżniej zauważyłem ze pisałeś iz grzałka była już odłączana.Sprawdż tę pompę.

0
  • #5 29 Lis 2009 19:02
    adam wolski
    Poziom 9  

pompę sprawdziłem jest o.k pozostaje włączyć pralkę bez wyłącznika, dzięki

0
  • #6 07 Gru 2009 20:40
    adam wolski
    Poziom 9  

sprawdziłem wyłącznik pod napięciem 230V (oczywiście poza układem"na sucho") I wyszło szydło z worka:-) Robi zwarcie , po wstawieniu nowego problem zniknął
    Dzięki za pomoc

0