Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie trzech dekoderów do tv -zanik łamanie się obrazu

26 Lis 2009 21:14 2686 6
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich forumowiczów,
  na początek opiszę sprzęt jaki posiadam oraz dodam obrazek przedstawiający schemat podłączenia tego sprzętu. A więc:
  dekoder Cyfry + MEDIASAT Link
  dekoder N HD Link
  dekoder Polsatu Cyfrowego HD Echostar DSB-7200 Link
  Jedno z wejść AV w telewizorze, pod które podpięty jest magnetowid to wejście RGB więc nie mogę podłączyć tam nic innego oprócz magnetowidu.

  Opis problemu:
  Zwłaszcza na platformie Cyfry+ przy tym właśnie podłączeniu obraz łamie się tylko na niektórych programach mimo tego, że w tym czasie dekoder pokazuje dobry poziom sygnału. Nie działa wogóle np. program SUPERSTACJA, co jest wynikiem wg dekodera braku sygnału. Próbowałem przełączać do wejścia antenowego dekodera Cyfry+ jedną i drugą czaszę. W obu przypadkach problem się powtórzył (łamanie i zanikanie obrazu). Jednak na mniejszej czaszy rzadko z zakłoceniami się pojawia. Dosyć dziwna sytuacja. Poza tym programu tego nie ma także przy takim podłączeniu na platformie N. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jak go rozwiązać? Co to może być? Jak wyeliminować zakłócenia?


  Schemat podłączenia:
  podłączenie trzech dekoderów do tv -zanik łamanie się obrazu
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 35  
  Przy podłączeniu dwóch tunerów C+ i polsatu na jednym kablu tylko niektóre kanały C+ będą działać.
 • Warunkowo odblokowany
  Odepnij przelotkę między dekoderami cyfry i polsatu.
  Przeprogramuj dekodery i powinno działać.
  Łamanie obrazu to efekt złych kabli euro lub złych ustawień.
  Widzę tam jakiś sumator euro i to może być przyczyną.
 • Poziom 9  
  Zrobiłem wszystko zgodnie z Waszymi radami. A więc kolejno odłączyłem przelotkę między dekoderem Cyfry+, a Polsatu Cyfrowego. Po przepogramowaniu dekodera Cyfry + niestety problemy nie zniknęły. Dalej brak niektórych kanałów, m.in SUPERSTACJI.
  Co więcej odłączyłem ten rozdzielacz EURO od Cyfry+, czyli do mojego telewizora był podłączony BEZPOŚREDNIO eurozłączem tylko jeden dekoder Cyfry+ BEZPOŚREDNIO z czaszy i dalej problem nie ustąpił. Więc w czym tkwi problem? Zarówno na jednej i na drugiej czaszy jest ten sam problem, więc to raczej nie jest złe ustawienie anteny.

  Czy to może być wina kabla EURO skoro jedne programy działają dobrze, a drugie nie? Obraz łamie się tylko na niektórych programach. Wydaje mi się, że jest tutaj inny konflikt. Proszę o porady. Co to może być?
 • Poziom 29  
  Zobacz czy masz na lnb 14 i 18 v zalezności od polaryzacjii , jeśli tak to sprawdził bym na jakieś sprawnej instalacji .
 • Poziom 9  
  A mógłbyś dokładnie wytłumaczyć jak mam to zrobić? Nie jestem zbytnio beznany w temacie, dlatego szukam pomocy na tym forum. Proszę o pomoc.
 • Poziom 29  
  Mierniczek cyfrowy ,napięcie stałe gniazdo gdzie podł. konwerter i robisz pomiar + w środu gniazda i zmienasz kanały pilotem i patrzysz czy masz zmiany