Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immobiliser Renault Clio 2002

02 Jul 2004 12:11 6545 3
Bosch
    User removed account
    User removed account  
  • Bosch
    banita
    Level 10  
    Mam ten sam problem w clio-1.4 16v k4j-ikonka albo sie swieci-cala jest czerwona badz miga ,niewazne czy zmieniam na drugi kluczyk nawet wyrobiony w serwisie-kicha.Problem lezy w cewce pierscieniowej badz przekazniku kluczyka ja wiem ze i mnie jest to cewka pierscieniowa.Koszt w serwisie to okolo 600zl samej cewki..Wlasnie jestem na etapie poszukiwania tanszej cewy,tylko wydaje mi sie ze musi byc ona oryginalna a nie uzywana z jakiegos innego auta.Cewke ta trzeba zakodowac pod dany kluczyk..Jezeli auto mi nie chce od[palic odlaczam kleme od akumulatora na jakies 15 minut..jak nie odpala to znowu powtarzam zabieg i czekam dluzej..komp sie rozladowuje a i o dziwo!-bo nie powinien-immobiliser tez..u mnie skutkuje sprobuj!aha cewki nie mozna takowej w sobie czyscis jest to taka obracz ze zwoje drutow w srodku a na zewnatz oblane plastikiem-taki pierscien plastikowy..koszt usuniecia-immo-czyli pozbycia sie zabezpieczenia auta to wydatek rzedu 500-600zl..serwis tego nie robi,tylko osoby prywatne ale jest ryzyko ze cos moga popieprzyc w elektryce...renie sa czule na innowacje..Decyzja w twoje glowie!
    pozdrawiam
  • Bosch
    User removed account
    User removed account  
    viptradeac
    Level 19  
    Koledzy ale po co sie pakować w takie koszty wywalić immo 200 zł + dobry alarm z odcinka 150 zł 350 zł i autko nadal jest zabezpieczone i wszystko działa. Kwestia wywalenia immo z tego sterownika nie jest skomplikowana jak będą problemy założyć emulator i śmiga.

Dodano po 3 [minuty]:

Acha a info dla kolegi BANITA 500 - 600 zł to kolego kosztuje sterownik z wywalonym immo nie wiem skąd ta cena ale kasować kogoś za 2 h roboty 500 zł to dla mnie nieporozumienie. Owszem trzeba sie cenić ale bez przesady.