Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB niewidoczny...

26 Lis 2009 22:58 8795 6
  • Poziom 9  
    Od roku uzywalem dysku Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB, podlaczonego jako dysk zewnetrzny. Wczoraj nagle zauwazylem, ze nie mam dostepnych jego zasobow (laczony jest przez USB do laptopa). Okazalo sie, ze jest niewidoczny dla systemu (Vista Home 32-bit), ktory do tej pory nie mial z nim problemu.

Po wlaczeniu, slychac jak sie uruchamia i kreci. Jednak system go nie rozpoznaje :( Nie wiem, co z tym zrobic... mam tam troche danych, na ktorych mi zalezy i chcialbym moc je odzyskac.

Seagate Barracuda 7200.11
    500GB
    ST3500320AS
    P/N: 9BX154-303
    Firmware: SD15

Czy ktos moze mi pomoc?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Podłączyć bezpośrednio pod płytę główną. Jeśli w dalszym ciągu będzie niewidoczny - w biosie, to czeka Cię naprawa z pomocą terminala - opis w tematach podwieszonych i dziale FAQ.
    Jeśli masz gwarancję, to należy z niej skorzystać.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Hmm... mam tylko laptopa i stary stacjonarny komputer P4, bez SATA.

Co do ew. budowy terminala: skad wziac ten uklad scalony? Czy jest jakos ogolnie dostepny? Nie jestem elektronikiem, a grafikiem i nie orientuje sie w tej tematyce.

W pracy podlaczalem do do Maca przez USB - tez go nie zobaczyl (uzylem innej obudowy zewnetrznej).
  • Poziom 43  
    Jeśli nie czujesz się na siłach, aby zbudować samodzielnie terminal, możesz zakupić go na Allegro. Szukaj "Interfejs RS232-TTL KONWERTER ZAS COM MAX232 MODUL"
    Cała procedura naprawy, została opisana na forum.
  • Poziom 9  
    Tak, troche juz czytalem po forach... Dziekuje za informacje.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za pomocne info... Jutro bede walczyl... :) Mam nadzieje, ze uda mi sie to przy pomocy kabla do transmisji danych od komorki.