Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mruga ekran w czasie grania

Caso 27 Lis 2009 02:31 5830 5
  • #1 27 Lis 2009 02:31
    Caso
    Poziom 2  

W czasie gry w Race Driver: Grid lub Call of Duty: World at War monitor zaczyna mrugać po jakimś czasie(około 3-5 minut).

Przy odświeżaniu 75Hz(max dla monitora) zaczyna mrugać już po paru chwilach i kiedy to przetrzymuję czarny ekran potrafi trzymać się około minuty. Po wyłączeniu gry(Alt + F4) monitor mruga dalej lecz powoli to zanika. Po około minucie zwykłego pulpitu mruganie ustępuje.

Przy odświeżaniu 60Hz monitor mrugnie pare razy na początku i jest spokój lecz pojawiają się takie jakby rozpixelowania(poziome paski pixeli(około 1-2px) przesuwających się na boki. Po jakimś czasie i to ustępuje i można normalnie grać. Co dziwne. Po ustawieniu 60Hz obraz po bokach jest lekko rozmazany(tylko na pulpicie). Przy 75Hz tego zjawiska nie ma.
    Kiedy jest czarny ekran wszystko inne działa dobrze. Głośniki(wbudowane w monitor) działają bo słyszę dźwięki z gry. Mógłbym grać dalej tylko, że nic nie widzę. Lampka od monitora ciągle się świeci na zielono. Jeśliby monitor stracił napięcie lub sygnał z karty graficznej lampka by zgasła lub pojawiło by się powiadomione o braku sygnału.
    Na starym monitorze CRT 17' takie coś nie występuje(mruganie, rozmazania) lub nie dostrzegłem.

Monitory(LCD i stary CRT) podłączone są do karty graficznej za pomocą przejściówki DVI -> D-Sub, ponieważ karta graficzna posiada dwa wyjścia DVI, a monitory są pod D-Sub.
    Dokładnie takiej:
    Mruga ekran w czasie grania

Miganie da się również zauważyć przy San Andreas(baaardzo żadko).

Temperatury karty graficznej, procesora i rdzeni w normie.
    Sterowniki usuwane Driver Sweeperem i instalowane najnowsze i wersje starsze.

Gniazdko z uziemieniem.

Do komputera podłączony jest Router(osobny zasilacz), kamerka internetowa, mikrofon, drukarka, mysz, klawiatura.
    Monitor LCD to OptiView L19v.
    Dokładnie taki: [url="http://www.optimus.pl/oferta/monitory/seria-office/produkt/id/optiview-l19v/"]http://www.optimus.pl/oferta/monitory/seri.../optiview-l19v/[/url]

Sprzęt:
    Intel Core Duo E5200 2.5Ghz(malpa)3.2GHz
    Gigabyte G31
    Palit GeForce 8600GT 256MB DDR3, chłodzenie aktywne
    GoodRam 2GB 800MHz
    Fortron 350W
    Już nie wiem co mam robić. Nie mam pomysłu. Co zrobić by nic mi nie mrugało?

0 5
  • #2 27 Lis 2009 09:26
    bielis
    Poziom 9  

Witam , ja miałem podobny problem i rozwiązałem go, po 1 karta ta graficzna jest kiepska na ta grę nie obsługuje w pełni Pixel Shader 4.0 dla tego tak się dzieje, kolejny może być powodem ze wgraj jeszcze rad DirectX a także PsyhX dal tego może być ze grafika wymaga dodatkowych funkcji realnych , do tej ow gry,
    , pod koniec jak to wszystko zainstalujesz czyli DirectX a także PsyhX uruchom program taki jak combofix wcześniej wyłącz ochronę programu antywirusowego by się ie gryzły programy na kilka minut przeskanuj kompa
    i powinno już być ok , a jeszcze wyłącz synchronizacje pionowa w karcie graficznej, lub jak odpalisz gre i uda tobie wejść w ustawienia opcji grafiki i tam będziesz miał opcje do synchronizacji pionowej.

Moderowany przez mat_ed:

W tym przypadku Combofix jest zbędny. Dodatkowo należy pamiętać, że Combofix to nie złoty środek. Kolejną tego typu poradę, nagrodzę ostrzeżeniem!

0
  • #3 27 Lis 2009 14:13
    Caso
    Poziom 2  

Chcialem zainstalowac windowsa na nowo i mrugac zaczelo przy kopiowaniu plikow i anulowałem, wiec wina dirextx lub PhysX to nie jest. Pozostale mozliwosci to uszkodzony monitor lub gpu.

0
  • #4 30 Lis 2009 14:00
    Caso
    Poziom 2  

Już wiem co jest winne. Przegrzewające się pamieci karty graficznej. Tylko teraz co zrobic, aby sie nie przegrzewaly?

0
  • #5 03 Gru 2009 14:41
    TaiPan
    Poziom 12  

Narazie sciagnij bok obudowy i już się powinno polepszyć . A musisz się rozejrzeć za radiatorkami na pamięci ... Jeżeli karta pozwoli na montaż . Radiatorki są prostokatne i kwadratowe , w zalezności od rodzaju kostek pamięci . Zrób to jak najszybciej , jeżeli nie masz gwarancji na kartę graficzną .

Jeżeli posiadasz gwarancję , (a nie modyfikowałeś nic w tej karcie- warunek : oryginalne chłodzenie i nieprzetaktowana ) . To załóż spowrotem obudowę włącz grę na najwyższe detale i graj ile sie da ;] ....

Mój GF 9600GT miał podobny problem z pamięciami i poszedł do wymiany i dostałem lepszą kartę :-)) .

Możesz jeszcze inaczej .... sprwdż teraz pamięci programem Video Memory stress Test
    Jeżeli karta nie przejdzie testu , to wal jak w dym do sklepu i powiedz że pamięci nie działają poprawnie . Przetestują , a wtedy dostaniesz lepszy model ( polecam dopłatę i wziecie lepszej niż radzą ) .

WARUNEK GWARANCJII - wszystko jak dostałeś , masz im oddać . Tzn. pudełeczko, k.graf+chłodzenie oryginalne,przelotki , kabelki,CD itd... TO BARDZO WAŻNE !

0
  • #6 03 Gru 2009 16:24
    Caso
    Poziom 2  

zakupilem na cooling.pl Accelero S1 + Noiseblocker BlackSilent XL1 120mm - rev.3

teraz powinno byc dobrze(czekam na paczke).

0