Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamrażarka ARDO MPC120A-2H - nie wyłącza się agregat

27 Lis 2009 02:35 3724 6
  • Poziom 2  
    Bardzo proszę o pomoc. Od 5 lat posiadam zamrażarkę ARDO MC120A-2H, która dotychczas pracowała bez zastrzeżeń. W lipcu wyłączyłam zamrażarkę na około dwa miesiące. Po ponownym włączeniu zamrażarka mrozi ( ustawienie termostatu poz. 1 -15 stopni) jednak agregat nie wyłącza się. Jeżeli przestanie pracować to tylko na chwilkę i znowu się włącza. Tylna ściana zamrażarki jest dość ciepła, można powiedzieć nawet, że gorąca. Ironizując śmiało mogę stwierdzić, że mam w domu dodatkowy grzejnik - tyle, że jest on mi niepotrzebny.
    :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    To może być efekt ubytku czynnika chłodzącego.Często się zdarza po okresowym, dłuższym wyłączeniu urządzenia chłodniczego.Trzeba zawołać specjalistę by sprawdził i ew.ocenił opłacalność uzupełnienia gazu.Pozdrawiam.

Moderowany przez mrhari:

O ewentualny koszt naprawy należy zapytać wykonawcę usługi.

• Poziom 21  
    Sprawdź temperaturę w środku na innych zakresach,to wiele wyjaśni.Ten model zamrażalki jest wyposażony w elektroniczny termostat...
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Pytanie, czy po ponownym załączeniu zamrażarka była pusta i jak długo pracuje ta sprężarka? Jeżeli nie wyłącza się to znaczy, że czynnik raczej jest obecny w układzie (sprężarka chłodzi się nim i nie ma szans zadziałać termik). Po załączeniu urządzenia nie używanego dłuższy czas potrzeba nawet kilku godzin, zanim komora się wychłodzi, jeżeli przed wychłodzeniem została zapakowana, to potrzeba będzie nawet kilku dni...
  • Poziom 11  
    Witam
    W tym modelu bardzo częsty przypadek uszkodzenia elektrycznego sterowania.
    Wyłącza ja może termik na chwileczkę.
    Elektronika jest do naprawy, prosty układ. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za porady.
    Zamrażarka pracuje już ok. 2 m-ce i w zasadzie już na drugi dzień po załączeniu zauważyłam że coś jest z nią nie tak, bo w pomieszczeniu w którym stoi zrobiło się po prostu cieplej, a po miesiącu musiałam zapłacić dużo wyższy rachunek za prąd.
    Pomimo, iż zupełnie nie znam się na zamrażarkach wydaje mi się, że to może być jednak coś z elektroniką, ponieważ moja mała córeczka majstrowała sobie troszeczkę (kiedy zamrażarka była wyłączona) przy regulatorze temperatury, do tego stopnia skutecznie, że ... wypadło pokrętło. Próbowaliśmy je ponownie włożyć, jednak bezskutecznie. Wezwałam więc fachowca, który dopasował jakieś inne pokrętło, ponieważ stare było uszkodzone, a jak usłyszałam oryginalnego nie można kupić. Zapłaciłam za tą przyjemność 60 zł. Aż się boję pomyśleć ile może kosztować zdiagnozowanie i naprawa usterki układu elektronicznego. Może ktoś mógłby podać mi przynajmniej szacunkowy koszt takiej naprawy, bo nie wiem czy nie lepiej by było kupić nową zamrażalkę?
  • Moderator AGD i automatyka
    Kasiaxxx napisał:
    Może ktoś mógłby podać mi przynajmniej szacunkowy koszt takiej naprawy, bo nie wiem czy nie lepiej by było kupić nową zamrażalkę?

Pozwolę sobie zacytować B.Smolenia i napiszę: "bez kozery powiem pincet".
    O koszt naprawy proszę zapytać "majstra" i porównać to z ceną nowej zamrażarki.
    Temat zamykam.