Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dopasowanie napisów do filmu

comash 27 Lis 2009 06:35 3936 4
  • #1 27 Lis 2009 06:35
    comash
    Poziom 8  

Witam, zgrałem film składający się z dwóch osobnych plików avi. Film nie posiadał napisów i nie znalazłem ich w żadnym programie pasującym do ich nazwy, rozmiaru ... Ściągnąłem cztery inne txt, ktore w całości składają się na cały film a jeśli chodzi o treść to parami pasują idealnie. Połączyłem w pary w programie SubEdit-Player co dało mi np w przypadku pierwszego pliku avi rożnicę czasową 20 sekund ale jak oglądam film mimo że przesunąłem czas napisów są rozbieżności-opuźnienia.

Pytanie: czym to może być spowodowane, czy możliwe jest odpowiednie dostosowanie w jakimś programie?

0 4
  • #2 27 Lis 2009 17:04
    michube
    Poziom 17  

W starym dobrym BestPlayerze 1.0 jest całkiem przyzwoity edytor napisów z możliwością dopasowania.
    Prawdopodobnie napisy synchronizowane są numerem klatki, a Kolegi pliki mają inny framerate niż wersja filmu, do której są przeznaczone znalezione napisy. Proponuję zapisać je w postaci, w której synchronizacja określana jest w postaci HH:MM:SS a nie {ffffff}.

1
  • #3 27 Lis 2009 17:05
    dominik71vp
    Poziom 14  

napisy masz w formacie czasowym 00:00:00 czy ilosc klatek{34334}{432423} jezeli w tym drugim to all player oferuje mozliwość dopasowania napisów do filmu

0
  • #4 27 Lis 2009 17:08
    11111olo
    Poziom 43  

Witam.
    Problem polega na innym FPS filmu i napisów.
    W SbbEdit masz opcję zmiany FPS napisów (Napisy >> Zmień współczynnik FPS napisów).
    Jeśli mimo synchronizacji pierwszej linii napisy pojawiają się coraz później to ustaw w Aktualna ilość klatek mniejszą wartość niż w Docelowej.

0
  • #5 27 Lis 2009 18:59
    comash
    Poziom 8  

Dzięki wszystkim Koledzy zwłaszcza michube i 11111olo pobawiłem sie troche i to rozwiązało problem. Wszystko gra! ;)
    Pozdrawiam!

0