Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e36 m50b25 pytanie o przepływomierz

panek89e36 27 Lis 2009 07:14 3840 5
  • #1 27 Lis 2009 07:14
    panek89e36
    Poziom 9  

Witam proste pytanie co jest odpowiedzialne za włączenie przepływomierza ?? I czy załącza się on od razu czy od osiągnięcia konkretnej temp ??

z góry dzięki :)

0 5
  • #2 27 Lis 2009 07:21
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ale o co chodzi?

0
  • #3 27 Lis 2009 15:54
    panek89e36
    Poziom 9  

chodzi o to że przy pierwszym uruchomieniu silnika nie włącza się przepływomierz :( po czym to odkryłem otóż na zimnym silniku odłączyłem przepływomierz ( odpiąłem wtyczkę) i nic zero reakcji dzieje się tak zarówno na zimnym i na ciepłym silniku , natomiast jeśli silnik się juz trochę zagrzeje , lub zagrzeje całkowicie i go zgaszę i dalej bd odłączony przepływomierz to silnik zacznie przygasać aż w końcu zgaśnie .

Jeśli natomiast stanie się tak że przepływomierz bd podłączony to cały czas to silnik zgaśnie po przełączeniu się na gaz a na benzynie auto ostro przygasa . Po ponownym odpaleniu wszystko jest ok .

Nie wiem co jest za to odpowiedzialne ale podczas pierwszego załączenia się elektryki samochód nie uruchamia przepływomierza , proszę o pomoc

0
  • #4 27 Lis 2009 17:03
    Piotr520
    Poziom 22  

Kolego na zimnym nie będzie falował.Sprawdz napięcie przewodu sygnałowego po odpaleniu.Jaki to przepływomierz.?

0
  • #5 27 Lis 2009 17:12
    rh.rally
    Poziom 18  

Przepływomierz jest to miernik masy powietrza, jeżeli wszystko jest prawidłowe to pownien się załączyć po przekręceniu kluczyka na zapłon, sprawdź czy dochodzi napięcie do wtyczki. Ilu pinowa jest wtyczka i jaka to przepływka?
    Przekręcenie kluczyka chodzi mi o podanie zasilania do sterownika silnika.

Nie ma czegoś takiego, że przepływomierz się załącza... on jest aktywny cały czas, dzięki niemu ECU "wie co robić", zresztą nie tylko dzięki niemu :P

0
  • #6 27 Lis 2009 17:14
    panek89e36
    Poziom 9  

Witam dziękuję za zainteresowanie tematem jest to przepływomierz BOSCH numer 0 280 217 502 , wtyczka 4-pinowa , jak mam to panowie sprawdzić bo niestety na elektryce to tak cieńko się znam a chyba sprawdzenie tego to nie jest wielka filozofia , mam takie miernik .

Code:
    http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/792/47/64/792476434

0