Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-GT430U + fiat panda - logika zapłonu.

mwielebny 27 Lis 2009 11:27 1861 1
 • #1 27 Lis 2009 11:27
  mwielebny
  Poziom 9  

  Otóż ma problem z radiem sony gt430 zamontowanym do fiata pandy polegający na tym że bez kluczyków nie ma w nim zasilania.
  Po przeczytaniu kilku wątków oraz instrukcji obsługi wyjąłem radio, i spróbowałem trzy ustawienia kabelków (czerwonego i żółtego).

  Oryginalnie układ był czerwony do czerwonego a żółty do żółtego - w takiej pozycji radio trzymało pamięć ale bez przekręconych kluczyków nie można było włączyć.

  Zmiana na układ czerwony do żółtego a żółty do czerwonego czyli na krzyż, radio w ogóle nie miało zasilania.

  Pozycja w którym były czerwony i żółty włączone razem do żółtego od radia powodowało niezależne włączenie radia ale bez reakcji na włączenie czy wyłączenie zapłonu samochodu.

  Chciałbym aby radio można było włączyć na postoju, ale również aby się włączało podczas włączania zapłonu oraz wyłączało podczas wyłączania zapłonu. Tak miałem w blaupunkt'cie i również fiacie panda.

  Czy jest na to sposób i czy ktoś jest mi w stanie go podać w sposób łopatologiczny. Być może sposób jest podany w innych wątkach ale nie wiem czy można go zastosować w tej konkretnej sytuacji.

  Za pomoc dziękuje, w zamian mogę zaoferować pomoc w wyborze, zakupie, czy innych tematach fotograficznych ponieważ na co dzień zajmuje się tą branżą.

  Mateusz Książkiewicz

  0 1
 • Pomocny post
  #2 27 Lis 2009 12:49
  damiancz
  Moderator Radia Samochodowe

  Obawiam się że ten model jak większość japońskich nie ma takiej możliwości. Tzn. wyłączać z zapłonem się będzie , ale na postoju wtedy grać nie będzie.

  Są w nim tylko takie dwie opcje stałe zasilanie wtedy nie wyłączy się , albo logika ale wtedy nie włączy się na postoju.

  Oczywiście można zastosować różne kombinacje = przełącznik , przekaźnik na zasilaniu z jakimś układem czasowym. :idea:

  A dokładne informacje o możliwościach radia powinieneś znaleźć w załączonej ;) instrukcji obsługi.

  0
  Szukaj w 5mln produktów