Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Flatron L1730S mleko i lekko widoczne pionowe kreski

Andrzej Borowiec 27 Nov 2009 12:28 2430 8
 • #1
  Andrzej Borowiec
  Level 20  
  Sprawny monitor, jak nie jest podłączony do karty graficznej, to wyświetla (wędrujący po ekranie) komunikat o konieczności połączenia z komputerem, w oknie ok. 8 cm szerokim i ok. 4 cm wysokim. U mnie ten komunikat, to ledwo widoczne pionowe ( na całej wysokości ekranu ), wędrujące w poziomie, paski o szer ok. 8 cm . Obraz jest bardzo jasny, mleczny. Jak podłączę monitor z komputerem sytuacja jest identyczna ( obraz wyświetlany- to gdzieniegdzie, ledwo widoczne, pionowe, cieniutkie paski na mlecznym tle ) . Nie wiem, czy mam uszkodzoną matrycę, czy uszkodzenie jest na płytce scalera.
  Scaler to U201=MST9111B. Napięcie 3,3V na jego 8 i 114 nodze poprawne. Sygnał 12Mhz na 122 i 123 pinie U201- o.k. Impulsy H na U501 pin 43= 48 khz i V na pin 44=60hz poprawne. Zasilanie na elektronikę matrycy +5V, na pinie 1 i 2 złącza j702- poprawne. Z zasilacza wychodzące napięcia +12V i + 5V- poprawne. Matryca M170E5-L05 Rev.C1. Gdzie szukać usterki ?.
 • #2
  doctorek1988
  Level 10  
  Kolego dodaj jakieś zdjęcia monitorka. Z opisu sądzę, że to matryca ale nie jestem pewien na 100%.
 • #3
  Andrzej Borowiec
  Level 20  
  Załączam zdjęcie monitorka nie podłączonego do komputera, oraz wyświetlającego planszę Windowsa z ikonami.
  LG Flatron L1730S mleko i lekko widoczne pionowe kreski LG Flatron L1730S mleko i lekko widoczne pionowe kreski
 • #4
  JAN Sobczyk
  Level 12  
  Najlepszym sposobem sprawdzenia w takich sprawach jest podłączenie drugiej sprawnej matrycy i będziesz miał po problemie pamiętaj że są różne sposoby doprowadzania napięć i sygnałów do matryc, zobacz przed podłączeniem czy w twoim przypadku będzie to pasować.
 • #5
  rafdyd
  Level 12  
  No tak, podłącz drugą matrycę i wtedy będziesz wiedział czy to matryca czy też coś innego. Rozwalają mnie takie teksty. Oczywiście, drugą matrycę każdy trzyma pod łóżkiem, na czarną godzinę. Rozumiem, że nie mając możliwości testów, pomiarów itp nie można stwierdzić co jest przyczyną awarii, ale wtedy może trzeba sobie darować tego typu teksty z drugą matrycą. Szukam również informacji na ten temat bo mam ten sam monitor z tymi samymi objawami.
 • #6
  Jakant
  Level 35  
  Takie objawy są przy uszkodzonym odbiorniku LVDS na elektronice matrycy.
 • #7
  Andrzej Borowiec
  Level 20  
  Podstawiłem na chwilę matrycę z 19 calowego monitora LG i jest o.k. Czyli matryca do wymiany. Ten scalak LVDS o którym pisze Jakant, to można by spróbować wymienić ?.
  Chodzi o BU7216BKUT firmy CHimei ?.
 • Helpful post
  #8
  Jakant
  Level 35  
  Oczywiście że można wymienić, jeżeli masz taki i posługujesz się stacją HOT. Robiłem takie rzeczy z dobrym skutkiem. Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku.
 • #9
  Andrzej Borowiec
  Level 20  
  Podejrzewam, że najszybciej to dostanę drugą matrycę. Ze scalakiem pewnie będzie kłopot.