Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda fabia 1.2 64 KM 12v HTP listwa wtryskowa

27 Nov 2009 13:08 13115 20
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  slodky
  Level 18  
  a jest inna fajna, praktyczna i estetyczna możliwość w tym silniku???
 • Helpful post
  #3
  manio123
  Level 34  
  wtryskiwacze do góry wylotem gazu ? nie można gorzej.
 • #4
  slodky
  Level 18  
  to prawda ale lepiej też nie za bardzo można ponieważ trudno zmieścić wtryski by wężyki od wtrysków były równej długości, by wszystko było symetrycznie i równiutko, by wreszcie nie utrudniać dostępu do innych elementów itp... itd...
 • Helpful post
  #5
  manio123
  Level 34  
  można , można , tylko trzeba chcieć. To co na zdjęciu to druciarstwo . Tak zamocowane wtryskiwacze to pułapka na syf z gazu, życie ich będzie krótkie i skonaja w męczarniach. Wężyki dłuuuuuugie , wychodząc z założenia że nie można inaczej to mozna wtryski zainstalować pod siedzeniem , albo w bagażniku.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #7
  manio123
  Level 34  
  wtryskiwacze pionowo w dół, wężyki za wtryskiwaczem jak najkrótsze, łatwiej to zrobic na pojedynczych wtryskiwaczach, ale od tego co jest każdy sposób będzie lepszy.
 • #8
  slodky
  Level 18  
  kolego manio123 opieramy się na tym konkretnym przykładzie więc tutaj nie da się pojedynczych wtrysków wrzucić. Montowanie wtrysków na ścianie grodziowej to również świetny pomysł z powody nasilonego hałasu wewnątrz pojazdu czego na pewno nie życzyłby sobie żaden użytkownik. Nie jest problemem nazywać czegoś druciarstwem siedząc zadowolonym przed laptopem i teoretyzując. Myślę że każdy wie jak powinno być montowane ale często budowa silnika, wielkość elementów instalacji oraz często wskazówki klienta który gdzieś tam wyczytał i wie; skutecznie uniemożliwiają ten najbardziej profesjonalny i porządny montaż. Pomijam w swej wypowiedzi tych którzy montują byle co i byle jak przekładając zyski ponad wszystko.
 • #9
  waluś
  Level 14  
  I tu popieram slodky-iego,a przy okazji,pozdrowienia dla Piotrka,od montera z Torunia...on wie od kogo:)
 • #10
  manio123
  Level 34  
  nic, żadna praktyka , nie usprawiedliwia druciarskiego montażu wtrysków "do góry nogami" , więc nie twórzcie Panowie teorii usprawiedliwiających takie działanie .
  Są gazownicy od lat montujący lpg , a nie ma w ich działaniu odrobiny fachowości ... i takimi już zostaną. Aż strach myśleć co się robi z naprawdę skomplikowanymi kolektorami.
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  art567
  Level 16  
  manio123, co ty pieprzysz chyba masz jakieś kompleksy ,wszystko to dla ciebie druciarstwo albo masz niewiele wspólnego z instalacji gazowymi albo pobierasz nauki z for o instalacjach gazowych ,jak byś widział i montował troche instalacji gazowych to miał byś rozeznanie co i jak da się zamontowac i w jakim samochodzie,wiele jest teorii o długości przewodów ,o sposobie montowania listw wtryskowych ,o miejscu nawiercenia kolektora i niestety teoria a praktyka nie zawsze idą w parze , możesz mi wierzyc jak byś zobaczył orginalne włoskie instalacje w samochodach sprowadzonych to twoje "druciarstwo " to za mało, a silniki pracują i to o wiele lepiej niż te same instalacje w tych samych silnikach założone zgodnie z teoriami montażu ,po za tym jeżeli jesteś monterem instalacji bardzo chętnie zobaczył bym zdjęcia chociaż by z takiej właśnie skody z takimi wtryskami założone nie w druciarski sposób
 • #13
  manio123
  Level 34  
  Proszę o stosowanie cywilizowanego języka i stosowanie merytorycznych argumentów. Bez czarowania wątpliwej jakości doświadczeniem. Co stoi na przeszkodzie aby zainstalować wtryski wylotem w dół ? Twierdzę , że zainstalowanie do góry prowadzi do szybkiego zanieczyszczenia wtryskiwaczy ciężkimi , zestalającymi sie frakcjami węglowodorów , jakimi zanieczyszczony jest gaz. Zjawisko to następuje zawsze i w każdej instalacji , szczególnie w początkowym, rozruchowym okresie jej pracy i żaden filtr nie wyeliminuje tego w całości. W pionowo w dół zainstalowanym wtryskiwaczu wygrzany gaz wygoni te zanieczyszczenia.
  Odwrotny sposób montażu to również nieprzewidywalna zmiania dynamiki pracy wtryskiwaczy, ryzyko ich rychłego niedomykania się i popuszczania gazu co objawi się trudnościami z rozruchem samochodu po postoju. Nagromadzony syf utrudni ruchy tłoczka zwiększając opory ruchu i prąd cewki a potem albo spali sie cewka albo uszkodzi sie mechanicznie.
  Nie , nie instalowałem nigdy w ten sposób wtrsykiwaczy, nie mam więc doświadczenia w takim ich katowaniu , a moje przypuszczenia wynikają jedynie z domysłów oraz stosowania się w praktyce do instrukcji holederskich czy włoskich producentów wtryskiwaczy nakazujących z tych właśnie powodów pionowe instalowanie wtryskiwaczy z tolerancją 15 stopni.
  Nie podoba mi się również zaproponowany sposób instalacji reduktora (choc to chyba najpowszechniejsze wykonanie), sprzeczny z wytycznymi montażu i zdrowym rozsądkiem dla każdego kto zna jego budowę .
  Instrukcje montażowe to nie papier do wypełnienia kosza, ale warta zachodu lektura , pod warunkiem, że posiadło się umiejętność czytania , czasem nie tylko w języku ojczystym. Nic nie zwalnia z myślenia i szacunku dla innych, a że auto pracuje , silnik nie pada a klient sie straszy sądem to jeszcze nie dowód ,że instalacji nie można lub nie warto wykonac lepiej, zgodnie założeniami dla jakich został zaprojektowany silnik, dolot, zawory , czy czasy wtrysku.
  Nie ma wielu teorii. Jest jedna , tak jak prawda.Takie luźnie podejście do instrukcji i zasad jest charakterystyczne dla bardzo szerokiej grupy instalatorów i stąd wynika czesto zła opinia o przydatności gazu do zasilania aut.
 • #14
  slodky
  Level 18  
  człowieku właśnie mnie uświadomiłeś że w twej głowie faktycznie nie ma nic prócz gołych danych zebranych z różnych forów i artykułów. Spróbujmy przeanalizować ten konkretny przypadek do końca opierając się o twe gołe dane:
  - wtryski wylotem w dół - oczywiście do zrobienia z tym że albo trzeba będzie je przykręcić do obudowy filtra powietrza albo przykręcić do ściany grodziowej. Jesteśmy zachwyceni że gaz nie zalepi wtryskiwaczy no ale jak klient wymieni filtr powietrza??? A może jeżdżąc na gazie nie ma sensu go wymieniać??? Tak czy siak pozostaje jeszcze kwestia wtrysków przykręconych do grodzi i mocno słyszalny stukot wewnątrz auta a to też jest niewskazane i nieprofesjonalne.

  - wtryski prawie poziomo lecz zamontowane z boku silnika - jest rewelacja; na pewno się nie zapchają no ale pojawił się problem długich wężyków. Wszystkie fora, szwagrowie,koledzy i przyjaciele mówią zgodnie że mają być najkrótsze i najlepiej równej długości. Jak to pogodzić???

  - wtryski wylotem w dół ale zamontowane w tym samym miejscu jak na zdjęciu - super sprawa; nie zakleją się, jest miejsce na wszystko tylko znów kształt i długość wężyka stwarza problem - dłuuugiiiieeee "S" = bez sensu; będzie szarpało przy przejściu a przecież przy profesjonalnym montażu nie powinno to mieć miejsca. Hmm - a może wzbogacić go trochę na wolnych bo to złagodzi szarpanie a to że trochę "rozjedziemy" mapę benzyny to nie nasza sprawa. Pewnie większość monterów teoretyków internetowych by tak zrobiła...

  Kolejny sposób montażu mimo że dość trudny i czasochłonny powinien zostać nazwany wzorcowym przy założeniu że cała robotę zlecimy zegarmistrzowi i poświęcimy powiedzmy 7 dni pracy:
  - montaż listwy wtryskowej wewnątrz obudowy filtra powietrza = rewelacja. Wtryski po skosie wylotem w dół, króciutkie wężyki,nie szarpie, nie widać że mamy instalację- pełna profeska... tylko jak tutaj dogrzać listwę którą schładza przepływające powietrze...

  - montaż w poziomie z dyszami pod kolektorem ssącym - prawie rewelacja tylko trzeba wyspawać konstrukcję do mocowania 10 razy cięższą niż sam kolektor ewentualnie zrobić to druciarsko na "Trytkach"

  - optimum - wywalamy obudowę filtra powietrza i zakładamy filtr stożkowy wraz z kawałkiem rury odpowiedniej średnicy - wszystko cacy: listwa pod skosem w dół wylotem, króciutkie wężyki, dostęp do świec a klientowi mówimy że teraz to ma sportową instalację gazową i około 10kM więcej przez stożek...

  Co do zaleceń producentów o pionowym montażu wtrysków z niewielką tolerancją odchyłki to uważam że jest śmieszna i wyssana z palca gdyż uniemożliwiła by montaż instalacji w 80% samochodów do których można zamontować wtrysk gazu.
 • #15
  manio123
  Level 34  
  zachwycająca argumentacja :D:D:D:D opierająca się głownie na dyskredytacji interlokutora. Ponieważ zabrakło merytorycznych argumentów poza "nie da się" uważam dyskusję za zakończoną.
 • #16
  slodky
  Level 18  
  "dla teoretyzującego nic trudnego..."

  Dodano po 12 [minuty]:

  nie napisałem nigdzie "że się nie da" - przybliżyłem sposoby montażu które są do zrealizowania ale niosą za sobą również skutki uboczne które będą miały wpływ na całkowity wizerunek zamontowanej instalacji Lpg...

  Dodano po 3 [minuty]:

  nie napisałem nigdzie "że się nie da" - przybliżyłem sposoby montażu które są do zrealizowania ale niosą za sobą również skutki uboczne które będą miały wpływ na całkowity wizerunek zamontowanej instalacji Lpg...
 • #17
  User removed account
  User removed account  
 • #18
  manio123
  Level 34  
  To lepsze niż "uczona argumentacja". Sam wiesz najlepiej jakie są skutki takiego montażu, więc jestes w tej dziedzinie druciarstwa ekspertem .:D Skoda montuje fabrycznie instalacje landi renzo , podejrzyj jak tam są zainstalowane listwy i skopiuj u siebie, zapewniam że nie montują do góry nogami . Odwiedź salon skody i poproś, jako zainteresowany kupnem autka, o pokazanie jak wygląda instalacja lpg zamontowana fabrycznie , nie będzie pionowo , ale warto zobaczyć żeby miec własne zdanie.
 • #19
  art567
  Level 16  
  manio123 nie nadużywaj słowa druciarz bo jeżeli jesteś monterem instalacji gazowej to na pewno i tobie można by było to przylepic , owszem skoda montuje fabrycznie instalacje gazowe i tu się też możesz rozczarowac swoimi przekonaniami o sposobie montażu listw wtryskowych (są w poziomie ,a często też pochylone ) tak że jedyne co można w tej skodzie zrobic to wyprowadzic je do poziomu co i tak nie wiele zmieni ,inna sprawa że landi renzo ma wtryski gazu a nie jakieś tam elektro-zaworki mylone z wtryskami których i tak nic nie uratuje , a swoją drogą to najłatwiej wszystkich i wszystko krytykowac
 • #20
  _bikerrr_
  Level 11  
  Panowie u mnie od początku był problem z tym ze szarpie przy przełączaniu na gaz ...... i jest ustawiony na 35*C - nie wiem czy to taki urok naszych 3 garnków ...? latem jest to mniej dokuczliwe zimą muszę grzać wnętrze żeby nie za szybko przełączała się na gaz bo inaczej gaśnie - może macie jakieś rady ?
 • #21
  User removed account
  User removed account